Zimní péče o vlasy: na co byste rozhodně neměli zapomínat

Vlasy

Vaše vlasy dostávají zabrat nejenom na letním sluníčku, ale také v zimě. Zimní péče o vlasy je proto nutností. Přechod ze zimy do tepla, vlhko venku a sucho uvnitř, nošení čepic a kapucí – to vše jsou podmínky, které dávají vlasům pořádně zabrat. Chlad může způsobit, že vaše vlasy budou matné, bez lesku, suché a bez života. Díky následujícím strategiím jim ale můžete pomoci!

Zimní péče o vlasy

Čím jsou vlasy delší, tím více mohou trpět na vysušování. Důvodem je to, že kožní maz, který je produkován pokožkou hlavy, musí urazit delší cestu ke konečkům, než je tomu v případě kratších vlasů. To je také důvod, proč spousta lidí volí na zimu kratší sestřih. Nemusíte si ale nutně stříhat vlasy. S použitím následujících typů můžete mít letos zdravé vlasy i vy!

Čepice – ano nebo ne?

Jedná se o rozporuplné řešené. Existují totiž dvě skupiny lidí. Jedna tvrdí, že vlasy, které jsou pod čepicí nebo kapucí se o tyto materiály třou, což může způsobit jejich roztřepení a poškození. Druhá skupina ale zase tvrdí to, že vlasy bychom si měli zakrývat, abychom je ochránili před suchým a chladným klimatem. I ten totiž škodí vlasům. Jako ideální pokrývka hlavy se tedy jeví hedvábné a saténové matriály, které snižují tření.

Vlasy

Foto: Pixabay

Myjte si vlasy co nejméně

Ať je jaro, léto, podzim nebo zima, odborníci se shodují na tom, že vlasy bychom si měli mýt ne ze zvyku, ale v případě potřeby, každým mytím totiž vlasy zbavujete přirozeného mazu, který je chrání před použitím. V zimě je vysušování vlasů stále aktuální. Vlasy bychom si neměli být častěji, než dvakrát týdně. Použití jemného šamponu bez sulfátů pomůže udržet přirozenou rovnováhu vlhkosti vlasů a vlasové pokožky.

Hydratovaná pokožka hlavy je základ

Dbejme také o hydrataci pokožky hlavy. I když třeba nosíte čepice (či jinou pokrývku hlavy), pokožka vaší hlavy má tendenci se v zimě vysušovat. To může vést k lupům a šupinaté pokožce hlavy. Napomoci může používání speciálních produktů péče o vlasy, které se zaměřují na hydrataci (pokožky hlavy i vlasů), ale také olejové masáže jednou za týden.

Pozor na tepelný styling

Žehličky na vlasy, kulmy, fény – to všechno jsou oblíbené produkty, které nám pomáhají vytvořit kultivovaný a upravený účes. Jejich nevýhodou je bohužel také to, že vysušují vlasy. To může způsobit jejich roztřepení a lámání. Namísto fénu zkuste své vlasy nechat uschnout na vzduchu.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/help-your-skin-hair-bid-farewell-to-the-winter-woes-45057/post

https://www.alza.cz/beauty/5-tipu-jak-pecovat-o-vlasy-v-zime

Foto: Pixabay