Další chytrý nápad, jak využít ocet!

Ocet do záchoda

Toaleta je jednou z částí bytů a domů, o které by se prostě mělo extrémně pečovat. Pravidelně ji však přehlížíme a řada z nás si neváží ani čištění záchodu. Každopádně v případě, že se o ni dostatečně nestaráme, může dojít k přemnožení bakterií, virů a nečistot, které se v těchto místech nacházejí.

Rychlé a účinné čištění

Záchod je místem, kde objevíte mnoho bakterií, proto je nutné ulovit špičkový prostředek na jejich likvidaci. Současně je vhodné vytvořit co nejjednodušší a nejrychlejší manipulaci s čištěním. Existuje pouze jeden levný a účinný prostředek, který zcela likviduje veškerou špínu, a tím je všemocný bílý ocet.

Ocet aneb všemocný všelék

Bílý ocet je známý název pro 10 % kvasný lihový ocet. Není obarvený karamelem ani ochucený, jako je tomu u 8 % kvasného lihového octa. Díky tomu se neusazuje na přepážkách držáků, které čistíme. Také jeho cena z něj činí levnou volbu k čištění. Dále je možné použít bílý vinný ocet, který je však často dražší a vyrábí se z bílého vína.

Závěrečné čištění

Bílý ocet má ohromující vlastnosti, které pomáhají udržovat povrchy bez vodního kamene a jsou neuvěřitelné pro čištění. Kromě toho je schopen čistit hladké povrchy. V případě, že chcete účinně vyčistit celou toaletu, použijte jej spíše v nádrži na vodu než v nádobě v záchodové míse. Ta je důležitou součástí nádoby a přispívá k jejímu správnému fungování.

Jak na to

Připravte si elastické rukavice, čisticí prostředek, utěrku, kartáč a ocet. Na podlahu položte ručník, aby se na něj nedostala voda ze záchodu. Odšroubujte horní část nádržky na vodu a bez splachování do ní nalijte litr octa. Nechejte ho působit přes noc. Tím zlikvidujete vodní kámen, plísně a případnou rez. Během rána splachujte, dokud není vše čisté. V tu chvíli přichází na řadu kartáč na toaletu. V případě, že stále pozorujete nějaké skvrny, vyčistěte je čisticím prostředkem. Na okraje toalety a prkénka využijete utěrku nebo houbičku. Po spláchnutí by měla být nádoba zářivě bílá.

Toaleta
Foto: Pixabay

Čištění odpadu

Pokud přivedete k varu půl litru bílého octa a postupně jej nalijete do záchodové mísy, zatímco ještě bublá, vypudíte veškerou nečistotu, která se v míse dlouho hromadila. Pro pozoruhodnější účinek ho nechejte působit přes noc. Nakonec dočistěte nádobu kartáčem a spláchněte.

Zdroje info: covybrat.cz, ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay