Spánek

Tipy pro rychlé usnutí

Máte někdy problémy s usínáním? Nemůžete dlouhé desítky minut či dokonce hodiny usnout? Může to mít řadu příčin. My se dnes zaměříme na triky, které by vám s usínáním mohly pomoct. Pojďme se na ně společně podívat!

4 – 7 – 8

Tyto tři čísla představují název unikátní metody, která by člověku, který ji aplikuje, měla zlepšit usínání. Jde o dýchací techniku, která má kořeny již ve východní medicíně. Pomůže vám s usínáním, ale i se zklidněním mysli nebo zvládání stresu. Na centrální nervový systém má podobné účinky, jako sedativum. V čem tedy spočívá? V intervalu dýchání, které dostává do těla více kyslíku a pomáhá k uvolňování oxidu uhličitého. Klesá srdeční frekvence a mysl se uklidní. Jak aplikovat tuto metodu? Prostě dejte při usínání špičku jazyka na horní patro. Poté se po dobu 4 sekund nadechujte nosem. Dále zadržte dech na 7 sekund a nakonec vydechujte 8 sekund. Celý postup proveďte čtyřikrát.

Metoda americké armády

Další metodou, kterou si představíme, bude ta, kterou používají američtí vojáci. To víte, v boji si nevyberete, zda chcete či nechcete spát. Prostě musíte nabrat energii. Navíc se na bojišti může objevovat zvýšený hluk či zima, které usínání nepřidají. Proto američtí odborníci vymysleli následující metodu. Uvolněte veškeré vaše svalstvo včetně toho obličejového. Uvolněte také čelisti, jazyk a svaly kolem očí. Dále zkuste uvolnit ruce i ramena. Při výdechu uvolněte hrudník a poté obě vaše nohy.

Představte si uklidňující situaci

Pokud jste výše uvedené pokyny provedli, nastává čas na druhou fázi. Ta spočívá v tom, že si musíte sami sebe představovat v uklidňující situaci nebo na uklidňujícím místě. Odborníci zmiňují například ležení v loďce, která se houpe, nebo v houpací síti. Může to však být cokoli, co vám připadá relaxační. Třeba i černá místnost.  Soustřeďte se na tuto myšlenku a snažte se na nic jiného nemyslet.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *