Tato výživa způsobuje v těle malé záněty. V dlouhodobém horizontu ničí tělo

Maso

Zánět je varovným signálem, že vše není tak, jak by mělo být. Tímto stavem se varuje tělo, že něco není v pořádku. Navzdory tomu, že působí neškodně a je snadno odstranitelný, může mít skutečné následky.

V případě, že se opakuje co nejčastěji, stává se chronickým a může vést k vážným onemocněním, jako je cukrovka, bolesti kloubů nebo srdeční problémy. Může navíc stát za nadváhou a dermatitidou. Zánět v těle navíc souvisí s tím, co jíme. Je nezbytné vědět, které potraviny mohou stát za našimi problémy. Které potraviny pro vás mohou být smrtící?

Zahrnují více cukru

Velký počet potravin obsahuje nadbytečné cukry. Jsou obsaženy i tam, kde bychom je nečekali. Kromě rohlíků a cereálií se pravidelně vyskytují v běžných ohřívaných výrobcích, slaných pochutinách a v dětských nápojích. Jsou častou příčinou zhoršení zdravotního stavu, a to v podstatě kvůli množství, které požijete. Nadbytek cukrů se ukládá do tukových buněk, a proto se po nich tloustne, a také nepříznivě ovlivňují náš metabolismus.

A co maso?

Záleží na tom, jak je maso připraveno. Něco jiného je nové, přírodní maso z chovu a něco jiného je maso solené, uzené nebo vyzrálé. Konkrétně rudé maso obsahuje hodně nasyceného tuku, který vede k zánětům. Mezi nepřijatelné druhy masa patří zejména uzeniny, sušené maso, ale také slanina. Nadměrný příjem může vést k zánětům, ale také ke skutečným onemocněním, jako je rakovina nebo srdeční vada. Využití rudého masa by se nemělo přehánět. Nepřípustné jsou zejména párky, sušené maso a slanina.

Omega-6 kyseliny

  • Na Omega-6 skupinu je třeba si dávat pozor a udržovat jejich množství v těle pod kontrolou. Nepochybně jich trochu potřebujete, ale pokud jich přijímáte příliš mnoho, přispívají k zánětům organismu. I Omega-3 byste měli přijímat v dostatečném množství a ve správné míře.
Buchty
Foto: Pixabay

 

 

Rafinované sacharidy

  • Spotřebováváte je každý den. Jedná se o výrobky z bílé mouky, jako je chléb, rohlíky, ale také bílá rýže nebo chipsy. V případě, že je nahradíte celozrnnými, uděláte svému tělu mimořádnou službu. Celozrnné výrobky, jejichž zpracování trvá déle, nezpůsobí vašemu tělu tolik škody. Zařaďte do svého jídelníčku více pevných potravin, abyste udrželi své tělo v rovnováze a zbavili se zánětů.

Zdroje info: ireceptar.cz, novinky.cz

Náhledové foto: Pixabay