Tahle substance předčí v péči o pleť kyselinu hyaluronovou, ale pozor na její rizika

Pleťová maska

Ještě nedávno dominovala veškeré kvalitní kosmetice kyselina hyaluronová. Mnohými byla považována téměř za kosmetický zázrak a všeobecně prospěšného a jednoduše aplikovatelného univerzálního pomocníka. Teď jí však z piedestalu shazuje jiná substance – kyselina glykolová.

Zajímá vás, jak prospívá naší pleti a na co si při její aplikaci dát pozor? Seznámíme vás se vším, co byste o této zajímavé oblasti měli vědět.

Zaměřte se zejména na glykolový peeling

Hydratace a správné prokrvení pleti, které nám zajistí kyselina hyaluronová, je jedna věc. Ovšem stejně důležitý je i jiný aspekt péče – správný peeling. A právě v této oblasti nám může skvěle pomoci právě kyselina glykolová.

Umí totiž něco, co jiné substance ne. Šetrně naruší spojení mezi živými a mrtvými buňkami pokožky. Stačí jí na to jen pár minut a šupinky odumřelé kůže jednoduše odpadnou. Není třeba prakticky žádného mechanického působení, vše se děje zcela samovolně.

Pleťová maska

Foto: Pixabay

Je kyselina hyaluronová bezpečná i pro domácí použití?

Rádi bychom řekli, že ano. Ovšem musíte do dávat pozor na její koncentraci. Profi výrobky s koncentrací 30 % a více patří rozhodně do rukou expertů. I půl minuty v působení navíc vám může způsobit velmi vážné problémy.

Glykolový peeling si tedy po podomácku vyrobit lze, ovšem jen s tou největší opatrností. Určitě se vyhněte prostředkům, které nejsou určeny pro domácí aplikaci.

Jak se starat o pleť po glykolovém peelingu

Samotné ošetření je vhodné zkombinovat i s dalšími procedurami. Skvělá je zejména hydratační kůra, prováděná třeba právě prostřednictvím kyseliny hyaluronové. Myslete také na ochranu kůže před UV zářením a nejméně týden používejte kosmetiku se SPF 30. V zimě i v létě.

Zdroj info: https://www.rehabilitace.info/zdravotni/kyselina-glykolova-na-akne-a-dalsi-problemy-kdy-a-jak-ji-pouzivat/

Náhledové foto: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.