Margitova dieta

Správně nastavený jídelníček pomůže zhubnout

Hubnout se snaží spousta lidí, nicméně ne všem se jejich sen splní a dosáhnou svého cíle. Vše je dáno především tím, že mnozí dokážou držet po určitou dobu dietu a po určitě době s tímto režimem skončí. Naprosto logicky se dostaví takzvaný jo-jo efekt, který bohužel dostane z hlediska kilogramů organismus úplně jinam, než potřebujete. I proto se vyplatí hubnout s kvalitně stanoveným jídelníčkem, který si postupně oblíbíte natolik, že jej nebudete chtít opustit. Podívejme se tedy na to, v čem vlastně stanovení takovéhoto jídelníčku tkví.

Jídelníček na míru jako zaručený recept

Mnozí odborníci určitě dají za pravdu, že lidské tělo je unikátním organismem. Každý z nás má poněkud odlišné potřeby a proto by měl mít stanoven přesný dietní jídelníček na míru. Jeho skladba musí být přesně propracovaná především z hlediska procentuálního obsahu bílkovin, vlákniny a především minimálního množství tuků a sacharidů. Velkou výhodou tohoto jídelníčku je fakt, že strava působí přesně tam, kde je zapotřebí. Růst by vám měla svalová hmota a tukové buňky by měly pomalu mizet.

Pravidelná zdravá strava

Jakýkoli zdravý jídelníček je stanovován takovým způsobem, že se v podstatě jedná o zdravý životní styl. Jinými slovy, stravu přijímáte v pravidelných intervalech tak, abyste pohodlně pokryli vaši denní potřebu. Nejedná se tudíž pouze o oběd, ale také o snídani, večeři a minimálně dvě svačinky. I když se vám bude zdát, že je jídla hodně, opak bude pravdou, což potvrdí i výživový poradce.

Pitný režim samozřejmostí

Hodně důležitý a fakticky nezbytný je i pravidelný pitný režim. Ten je nutné dodržovat při každém dietním plánu. Pít byste měli výhradně čistou pramenitou vodu, optimálně bez bublinek. Ochutit si ji můžete maximálně citronovou šťávou anebo mátou.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *