Krabičková dieta domácí

Domácí krabičková dieta

Krabičkovou dietu si můžete objednat u velkého množství firem, akční nabídky se stále objevují na slevových portálech a různých webových stránkách, proto je potřeba vědět, jak vybrat vhodnou krabičkovou dietu. Pro některé z vás jsou však i v „akci“ příliš drahé, a proto si chcete své krabičky tvořit doma. Máte tak záruku toho, že jsou opravdu kvalitní a chutné. Navíc se naučíte jíst v pěti menších porcích zdravou stravu každý den.

Podstata domácí krabičkové diety

Jistě namítnete, že výhodou hotových krabiček, které si můžete objednat, je úspora času. Ano, je tomu tak, nicméně výroba vlastních krabiček vám ušetří spoustu peněz. Jak na domácí krabičkovou dietu, si můžete přečíst v knize, kterou vydala Jana Hrabáková pod názvem Originální krabičková dieta. Najdete v ní nejen jak si naplánovat nákup surovin, abyste ušetřili čas, ale také jak suroviny zpracovat a připravit z nich chutné a zdravé jídlo do krabiček. Součástí knihy jsou také recepty na vytvoření vlastních jídel.

Krabičková dieta – jídelníček

Výhody domácí krabičkové diety jsou zejména v tom, že víte, z jak kvalitních surovin jídlo připravujete a uvařit si můžete přesně to, na co máte chuť. Je dobré dodržovat pár následujících rad. Nakupovat choďte najezení a z regálu si berte pouze to, co opravdu potřebujete. Nakupujte pouze potraviny se sníženým obsahem tuku a potraviny bez chemických přísad. Ideálním výběrem jsou potraviny v biokvalitě, nicméně ty jsou o poznání dražší, takže alespoň dbejte na to, aby byly opravdu čerstvé. Pořiďte si omyvatelné krabičky, ideálně takové, ve kterých se pokrm dá i ohřát.

Krabičková dieta – recepty

Spoustu receptů najdete ve výše zmiňované knize. Na úvod kapitoly s recepty autorka dává pár rad, jak bezbolestně snížit příjem energie. V kapitole dále najdete recepty na obilninové snídaně, vaječné pokrmy a pomazánky. Své místo zde mají i lehké zeleninové saláty, které mohou být doplněním hlavního jídla či jako dopolední nebo odpolední svačina a také saláty s přídavkem masa, těstovin, vajec, které se hodí k lehké večeři. Najdete zde i recepty na polévky, na zpracování těstovin a rýže, recepty na jídla z brambor, zeleniny a hub. Můžete si podle receptů uvařit luštěniny a sójové maso, ryby, kuře, krůtu, králičí, jehněčí, hovězí, vepřové maso. Najdete zde i recepty, jak chutně upravit přílohy. Krabičková dieta – recepty s jídelníčkem vás určitě osloví a zamilujete si jak vaření, tak i velmi chutné pokrmy, které si v kuchyni sami vykouzlíte.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

One Ping

  1. Pingback: Jak funguje krabičková dieta - MestoZen.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *