Osmák

Osmák pro vaše dítě: Ano, či ne?

Téměř každé dítě si přeje do interiéru alespoň nějakého zvířecího kamaráda. Není se čemu divit. Děti jsou samy o sobě hravé a již od útlého věku se učí o zvířatech, jejich zvycích, stravě a dalších věcech. Pokud momentálně přemýšlíte nad tím, jakého domácího mazlíčka koupit, pak můžete volit třeba osmáka. Tento hlodavec je dnes poměrně žádaný jak pro svůj neotřelý vzhled, tak i pro kladné povahové vlastnosti. Podívejme se tedy na možnost nákupu osmáka právě do vaší domácnosti.

Krmivo osmák 2

Zdroj obrázku: obchod.zoomixpraha.cz

Základní pravidla chovu osmáků

Osmák je velmi milé zvíře, kterého si dítě při správné výchově zamiluje. V první řadě je zapotřebí pořídit mu kamarády. Osmák nesnáší samotu. Pokud jej navíc v raném věku něco vyleká, může se z něj stát velmi nepříjemný jedinec. Ideální je chov jednoho samce a tří samiček. Pokud si pořídíte pouze samečka a jeho kamarády, pak je pravděpodobné, že se spolu budou bít. Samičí element je tedy zapotřebí. Osmák je velmi inteligentní po čase je schopen si třeba přisunout potravu.

Nezapomínejte na výbavu

Koupě osmáků se neobejde bez pořízení kvalitního efektivně větraného terária. Volit ale můžete klidně i klec pro osmáky, která je také hodně vzdušná. Určitě volte kov, jelikož plast či dřevo osmák bez větších potíží rozkouše. I nakrmení je zapotřebí používat keramické či kovové misky. Pokud chcete dopřát vašemu zvířecímu kamarádovi zábavu, pak mu pořiďte kovový kolotoč anebo různé prolézačky. Jako podestýlka postačí piliny či rašelina.

Krmivo osmák

Zdroj obrázku: obchod.zoomixpraha.cz

Strava jako jeden z nejdůležitějších aspektů

Velmi důležitým elementem v životě osmáků je pochopitelně strava. Dopřát byste jim měli kvalitní krmnou směs. Výbornou volbou je zejména značka Rosenlöcher, která se vyznačuje tím nejkvalitnějším, co můžete vašemu osmákovi dopřát. Za skvělé ceny jsou krmné směsi nabízeny v eshopu ZOO MIX Praha. Sehnat zde můžete prakticky jakékoli chovatelské potřeby dle vašeho výběru.

Zdroj náhledového obrázku: obchod.zoomixpraha.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *