Health Report

Kyselina hyaluronová: vlastnosti, použití

Kyselina hyaluronová je jednou z nejčastěji používaných složek v krémech proti vráskám. Je to látka vyskytující se přirozeně v lidské kůži, což představuje jeji správnou hydrataci a zpevnění. S věkem se množství v těle snižuje, což je důvod, proč je důležité doplnit nedostatek této vzácné látky – ve formě krémů, pilulek, sér a jiných zdrojů dostupných na kosmetickém nebo farmaceutickém trhu.

Vlastnosti

Hyaluronát sodný je v nejvyšší koncentraci přítomen v kůži, kloubech a v oku. Je také součástí pojivových tkání, tělních tekutin a cévních stěn. Jeho hlavní funkcí je celení kolagenových vláken a zadržování vody v těle. Výzkum ukazuje, že gram kyseliny hyaluronové může vázat až 6 litrů vody! Díky tomu hluboce hydratuje a vyživuje pokožku a zabraňuje tvorbě vrásek. Kromě toho, snižuje záněty, má vliv na správnou elasticitu chrupavky, je zodpovědná za příslušné struktury sklivce, spoluvytváří slzný film.

Použití

Kyselina hyaluronová – nacházející se ve formě průhledné substance, připomínající konzistencí gel- se používá v lékařství a kosmetice v přípravcích ve formě preparátu, který slouží k vyplnění vrásek, regeneraci pokožky, zlepšení kontury obličeje a modelování rtů. V ordinacích estetické medicíny se vstřikuje přímo do kůže v podobě injekcí. A protože se v těle rozkládá přirozeným způsobem, efekty záběhů nejsou trvalé:  efekt obvykle přetrvává cca 6 – 12 měsíců. Z tohoto důvodu jsou mnohem více populárnější kosmetické výrobky s vysokým obsahem hyaluronátu sodného (mimo jiné včetně populárního krému proti vráskám Lefery Active Cell Regeneration), který – při pravidelném používání – vykazuje značně větší skutečnost.

Stojí za zmínku, že kyselina hyaluronová se také používá při léčení rakoviny, onemocnění jater a hojení ran a vředů. Nachází se také ve složení tekutiny pro kontaktní čočky a kapkách do očí.

Klikněte zde pro objednání 4 týdenní kúry amerických genetiků

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *