Sirtfood dieta: znáte ji? Pomohla zhubnout zpěvačce Adele

Mrkvový džus

Sirtfood dieta není žádnou novinkou. V poslední době se ale hodně skloňuje právě díky zpěvačce Adele, která přiznala, že díky tomuto způsobu stravování se jí podařilo hodně zhubnout. Tento model zdravé výživy umožnil zpěvačce shodit spoustu kilogramů – a tak se spousta fanoušků rozhodla následovat jejího příkladu! Jaké jsou hlavní zásady této diety?

Sirtfood dieta a polyfenoly

Základem tohoto způsobu stravování jsou polyfenoly. Potraviny, které je obsahují, jsou zařazeny ve velkém do jídelníčku. Polyfenoly jsou sloučeniny, která mají velmi silný antioxidační účinky. Nachází se zejména v rostlinných produktech. Jejich nejvyšší koncentrace je v ovocných slupkách. Rozdělit je můžete do tří skupin: flavonoidy, fenolové kyseliny a fenolové sloučeniny. Polyfenoly přispívají k aktivaci sirtuinů, tedy bílkovin, které podporují redukci hmotnosti, zlepšují pohodu a posilují zdraví.

Ovoce

Foto: Pixabay

Není to tak složité

Jakkoli se to může zdát, hubnutí s polyfenoly není tak složité. Stačí dodržet několik základních zásad. Tato dieta není nikterak drastická a nevyžaduje žádné větší oběti. Uživatelé ji považují oproti ostatním dietám za příjemnou a dobře ji hodnotí. Přestože není založena na významném omezení kalorického příjmu, je účinná. Odborníci na zdravou výživu ji považují za prospěšnou a zdravou. V jídelníčku hraje důležitou roli ovoce a zelenina jako kapusta, petržel, celer, jahody, jablka, ananas, borůvky, libeček, ořechy a koření.

Sirtfood dieta a fáze

Tuto dietu můžeme rozdělit celkem do tří fází:

  1. První fáze trvá sedm dní. Za den byste měli sníst méně než 1 000 kcal po dobu tří dnů a poté maximálně 1 500 kcal po další čtyři dny.
  2. Druhá fáze trvá čtrnáct dní. Konzumujete maximálně 1 500 kcal denně.
  3. Třetí fáze by měla trvat pořád. Nevyžaduje počítání kalorií, ale je třeba konzumovat co nejvíce produktů ze skupiny sirtfood.

Zelené smoothie

Pokud milujete smoothie, je tato dieta určena právě pro vás. Je totiž založena na zdravých, nízkokalorických smoothie, které mají obvykle zelenou barvu. Vyrábí se z takových produktů, jako je kapusta, jablka, rukola, celer, petržel – všechny jsou tedy dostupné a velice zdravé. Do svého jídelníčku můžete přidat pohanku, ořechy, pít kávu a červené víno a dopřát si i kakao bez cukru. Dobrým doplňkem potravin je čekanka, čaj matcha, olivový olej a hořká čokoláda s vysokým obsahem kakaa.

Sirtfood dieta: přínosy

Základní výhodou tohoto stravování je vysoký úbytek na váze, založený na zdravém stravování. Díky této dietě aktivujete spalování tuků, získáte lepší pohodu i fyzickou kondici. Tento způsob stravování umožňuje zhubnout i při zachování svalové hmoty.

Zdroje info:

https://styl.interia.pl/zdrowie/news-na-czym-polega-dieta-sirt-oto-dozwolone-produkty,nId,5783746

https://www.pestryjidelnicek.cz/sirtfood-dieta/

Foto: Pixabay