Ověřené způsoby, jak konečně zatočit s tuky na břiše

Chcete trochu vytvarovat postavu a pustit se do hubnutí naplno? Dát pryč trochu tuku na břiše však nejčastěji vyžaduje postupné malé změny, které ale budete dělat na každodenní bázi. Podívejte se, co děláte špatně a jak to změnit, jestli chcete konečně zatočit s tuky v oblasti břicha.

Konzistence a hromadění zdravých návyků

Hned na začátek je dobré zjistit, proč se vám tuk v břišní oblasti usazuje a jak to co nejlépe změnit. Břišní tuk je často odpovědí na stres, ale i relativně malé a nevinné dietní prohřešky, které však opakujete každý den. Tuk rozhodně nevyroste přes noc, ale ukládá se po malých částech postupně. Tloustnutí tak trvá týdny až měsíce. Což je potřeba zohlednit i při snaze o hubnutí, že tento opačný proces bude trvat minimálně stejně tak dlouho jako přibírání. Postupně tedy do svého života zařaďte zdravé návyky a ty opakujte ideálně každý den. Před zrcadlo si však stoupněte až po pár týdnech a teprve tehdy hledejte výraznější pokrok.

Bez správně zvládnuté stravy hubnutí břicha nepůjde

Je to sice smutné, ale opravdu je to tak. Pokud chcete zhubnout břicho, bývá největší úskalí právě ve stravě. Není nutné a ani žádoucí držet striktní diety, ale musíte udržovat alespoň malý kalorický deficit, díky kterému se bude tuk spalovat. Strava by přitom měla být vyvážená se všemi základními makroživinami a dostatečným množstvím vitamínů a minerálů navíc.

Pozor na stres a nedostatek spánku

Pro hubnutí a snížení celkového množství tuku v těle včetně oblasti břicha je důležitý dostatečný spánek. I během této doby totiž probíhá spalování tuků a dostatečné množství spánku má pozitivní vliv na regulaci hormonů, které jsou zodpovědné za signály spojené s hladem. Nepřítelem štíhlého břicha je také stres. Snažte se ho proto v maximální míře odstranit ze života.

Foto: Pixabay

Kombinujte kardio a silové cvičení

Receptem na metabolismus šlapající jako hodinky a vytvarovanou postavu je mimo vhodné stravy také cvičení. Je dobré kombinovat silové cviky, díky kterým posílíte svaly, které pomáhají spalovat tuky i v klidu a k tomu několik tréninků zaměřených na kardio. Takové cvičení o lehčí intenzitě by přitom mělo trvat ideálně 30 minut.

Zdroj: https://www.bety.cz/zdravi-a-zivotni-styl/clanky/24753/Zbavte-se-tuku-na-brise-jednoduchymi-triky a https://aktin.cz/6-efektivnich-rad-jak-konecne-zhubnout-bricho

Náhledové foto: Pixabay