Šikovný marketing, který nedbá o vaše zdraví: opalovací krémy nemají takovou výdrž, jakou deklarují

Také si myslíte, že pokud si pořídíte opalovací krém odolný proti vodě nebo potu, tak se již nemusíte o jeho nanášení po první aplikaci vůbec starat? Bohužel to není tak jednoduché, jak to vypadá.

Reklam na opalovací přípravky je nyní plný internet a nechybí samozřejmě ani v žádném časopise o zdraví. Jak se ovšem vyznat ve všech těch pojmech, jimž kralují slova jako „superodolný“, „nesmývatelný“ apod.? Pojďme si ukázat, jak to s výdrží krémů opravdu je.

Jak dlouho vydrží nesmývatelný opalovací krém

Bohužel pravidla jsou víceméně jasná. Běžný opalovací krém se začne více smývat po čtyřicetiminutovém kontaktu s vodou. O něco odolnější vydrží asi 80 minut. Ovšem žádný krém nevydrží déle než 2 hodiny. Takže pokud trávíte léto u vody, nastavte si budík a mazejte a mazejte.

Foto: Pixabay

Ještě horší je to v případě, že se po vystoupení z vody sušíte ručníkem nebo se posadíte do horkého písku, který posléze z choulostivých partií oprašujete. Nic z toho samozřejmě výdrži krému právě neprospívá, takže jeho aplikaci budete muset chtě nechtě zopakovat. A to opět se stejnou pečlivostí jako při prvním nanesení.

Krémy dokáže smýt i pot

Opalovací přípravky ovšem nejsou odolné ani vůči našim vlastním tekutinám. Takže půl hodinka pořádně náročného plážového volejbalu může znamenat, že se po návratu na „domácí deku“ budete muset znovu namazat. Kompletně.

Na co se při aplikaci krému často zapomíná

Jde zejména o nejrůznější choulostivá místa. Ve hře je především nos, klíční kosti, uši nebo nárty nohou či hřbety rukou. A do stejné kapitoly patří i kůže u okraje plavek apod. Tady všude se na aplikaci krému příliš nesoustředíme a pak obvykle zapláčeme nad výdělkem. Takže pozor na to, jak se natíráte. Vyplatí se to. Koneckonců – jde přece o vaše zdraví, nebo ne? A u dětí je vše samozřejmě ještě důležitější, jejich pokožka je totiž náchylná ke spálení více.

Zdroj: https://blog.feedo.cz/pruvodce-opalovanim-jak-dlouho-vydrzi-vodeodolny-krem/

Náhledové foto: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.