Ovoce a zelenina

S pandemií koronaviru lze efektivně bojovat i prostředky, na které jsme doteď zapomínali

Naše společnost je nejrůznějšími normami doslova prošpikovaná. Ovšem co se pandemie koronaviru týče, nevede si v tomto směru právě nejlépe. Pokud se podíváme podrobně, najdeme víceméně jen nějaké normy na dezinfekci rukou.

A to je také vše. Zcela ignorujeme nebezpečné virové částečky, které si můžeme donést na oblečení, na nákupu nebo kdekoliv jinde. A právě proto přichází na náš trh novinka – rychlá dezinfekce předmětů, přinášených do domácností a firem.

Kladenský startup zajistí očistu za pár vteřin

A právě o tohle se postará Regre box, nový pomocník od kladenského startupu Steribox s.r.o. Dezinfikovat dokáže vše: bankovky, roušky, potraviny, elektroniku apod. „Stačí jej naplnit, uzavřít, spustit a po dvou minutách víte, že jste udělali maximum pro bezpečnost vaší rodiny,“ osvětlil nám celou problematiku Tomáš Velc z CEO Steribox s.r.o.

Zdroj obrázku: Pixabay

Celý systém pracuje se suchou dezinfekční cestou, a to prostřednictvím UV-C germicidního záření. Jde o postup, který prokazatelně likviduje SARS-CoV-2 na všech běžně používaných předmětech, které mohou být přineseny do domácností a firem. Jde o jednu z nejjednodušších metod dezinfekce, která zároveň nijak nezatěžuje naše životní prostředí.

Jak to vlastně celé funguje

Dostupné záření 253,7μm má nejsilnější biocidní vlastnosti. To mimo jiné znamená, že nevratně likviduje bakterie, viry a další potenciálně škodlivé mikroorganismy. Není nutné plýtvat vodou, ani stále dokola nakupovat drahé dezinfekční prostředky. Můžete tak ušetřit peníze, čas i životní prostředí.

Celý proces je navíc velmi rychlý. A by toho nebylo málo, jeho účinnost potvrdila i Bostonská univerzita. Koneckonců, speciální germicidní zářivkové trubice společnosti Signify, které Regre box používá, najdeme i v nemocnicích. Zdraví své a svých blízkých tak můžete ochránit opravdu efektivně.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *