Problémy s játry může prozradit pravidelné noční probouzení

Probuzení

Spánek je velmi důležitý pro obnovu těla a jeho správných funkcí. V každou noční hodinu se naše tělo zaměřuje na určitou skupinu orgánu a jejich čištění a regeneraci. Pokud se tedy v noci budíte ve stejnou dobu, může to znamenat problém s tím orgánem, který měl být právě čištěn. Pravidelné probouzení mezi první a třetí hodinou ranní je signálem, že můžete mít problémy s játry. Tento orgán je naprosto nezbytný pro běžné fungování, proto rozhodně navštivte svého lékaře!

Problémy s orgány

Pokud se občas v noci probudíte, nemusíte si dělat starosti. Je to normální a běžné. Pokud se u vás ale často vyskytuje probouzení v určitou hodinu, pak můžete trpět nějakou nemocí. V danou hodinu pracují určité orgány. Probouzení v noci vám tedy může napovědět, že můžete být nemocní ještě dříve, než se choroba projeví.

  • Probouzíte-li se mezi 21. a 23. hodinou, může to znamenat problémy se štítnou žlázou. Důvodem může být adrenalin produkovaný nadledvinami, který stimuluje a nedovoluje usnout.
  • Probuzení mezi 23. a 1. hodinou znamená možné onemocnění žlučníku nebo také silný stres.
  • Lidé, kteří se probouzí mezi 1. a 3. hodinou ranní, pravděpodobně mohou mít nemocná játra. Tento orgán nezvládá proces detoxikace těla.
  • Od 3. do 5. hodiny se tělo pomalu připravuje na další den. Pokud se v tuto dobu probudíte, můžete mít problémy s plícemi. Postarejte se o to, abyste uléhali do prostoru, kde je čistý vzduch.
  • Probouzíte-li se kolem čtvrté hodiny ranní, může to signalizovat problémy se srdcem, v extrémních případech dokonce infarkt!
  • Lidé, kteří se pravidelně probouzí mezi 5. a 7. hodinou ranní, mohou mít problémy s onemocněním tlustého střeva. Toto probuzení je doplněno okamžitou potřebou navštívit toaletu.

Chytré hodinky

Foto: Pixabay

Odstranění problémů s játry

Tento problém můžete odstranit změnou životního stylu – zdravější strava, vyhýbání se toxinům pocházejících z cigaret (včetně elektronických) a alkoholu, stejně jako výrobkům uzeným v kouři. Pomůže zdravá strava plná ovoce, zeleniny, luštěnin, mléčných a celozrnných výrobků. Ideální je konzumace nezpracovaných surovin. Problémy s játry je možné řešit okamžitě prostřednictvím jednodenního půstu nebo delší očistné diety.

Zdroje info:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7642630/

https://styl.interia.pl/zdrowie/news-budzisz-sie-zawsze-o-tej-samej-porze-to-moze-oznaczac-chorob,nId,5451644

Foto: Pikwizard