Pevný vztah: Co můžete udělat, abyste byli šťastní

Vztah

Upadnete do zamilovaného stavu a máte pocit, že je to často ono. Představíte si s ním všechno: založení rodiny, společné bydlení, společný vývoj. Ale navzdory tomu, že city jsou životně důležité, je vhodné nechat do hry vstoupit i rozum. A trochu svého společníka otestujte. Jak? Na co je dobré si dát pozor?

Jaký je předpoklad pro opravdovou lásku

Potřebujete si ověřit, zda máte vedle sebe partnera, se kterým budete moci strávit celý život po svém boku? Měli byste se soustředit na čtyři základní pilíře a poté i na řadu jiných aspektů.

Sleduje vaše společné zájmy

Na začátku vztahu je tak trochu jedno, co spolu děláte, protože jediné, co byste chtěli, je být spolu. Ale na celý život to stačit nebude. Základem je mít něco, co oba oceníte a ani jeden z vás se při tom nemusí přemáhat. Vztah musí být vnímán jako kamarádství, které doplňuje i sexuální stránka. Je potřeba, netrávit spolu veškerý volný čas a mít své zájmy, ale musíte mít alespoň jedno společné, bez toho se neobejdete.

Vztah
Foto: Pixabay

Vztah se upevňuje na společných zájmech, které vedou k určitým vzpomínkám. Bez toho je vztah založen jen na sexu a v rámci dlouhodobého vztahu nevede nikam!

Sexuální kompatibilita

Sex není tím nejdůležitějším, co zaručuje naplnění vztahu, ale není vhodné ho podceňovat. Aby vám to dlouhodobě klapalo, chtělo by to být sexuálně konzistentní. Ale co to vlastně je? Sexuální kompatibilita závisí na tom, jak dobře fungují individuální přesvědčení, potřeby, přání a koncepce aktivity při sexu. To zahrnuje oblíbené nebo preferované pohyby, pravidelnost sexu, prostředí, ve kterém se cítíte dobře, vzrušení, odvahu nebo naopak ostych testovat.

Charakter

Lidé mají odlišné vlastnosti a dispozice, ale tyto kontrasty nesmí dráždit žádného z dvojice. Charakterové vlastnosti mohou být protichůdné, nesmí se však navzájem devastovat nebo odpuzovat. Proto je nezbytné otestovat, které partnerovy vlastnosti vás mohou v budoucnu rozčilovat a zastínit ty vyhovující.

Vztah 2
Foto: Pixabay

Nejde o to, zda jste podobně citliví nebo temperamentní, ale o to, zda vydržíte a budete brát ohled na partnerovu energii a on dokáže totéž pro vaši klidnější povahu a pomalejší životní tempo. Takže, je to velmi jednoduché – buď se budete v budoucnu vzájemně doplňovat, nebo bojovat a snažit se jeden druhého převyšovat.

Vaše zděděné sklony

Jde o to, jak jedinci vychází z toho, co zažili v dětství. Imperativní charakterové vlastnosti nám byly předány v rámci rodinného prostředí. Naučili jsme se, co je to cit a láska. Proto je nutné odhalit partnerovo „hnízdo“, kde se vyvíjel a co se tam naučil. Pokud vyrůstal v rodině, kde byly konvenční mužské a ženské role jasně oddělené, je pravděpodobné, že bude mít podobné nastavení.

Je ale myslitelné, že poskytne vašemu soužití zcela nová pravidla a nebude se řídit ani vaší, ani jeho rodinou. Přesto mějte na paměti, že změnit nastavení, které máte od dětství, není v některých případech jednoduché. A přes to všechno musíte chtít, ne se nechat omezovat!

Co je ve vztahu zásadní?

Prošel váš partner tímto základním čtyřbodovým testem? Existuje mnoho dalších věcí, nad kterými je třeba se přinejmenším zamyslet. Protože i ty mohou v budoucnu tvořit vztah. Například kamarádi. Kdo jsou, vypovídá o nich téměř vše, protože si dělají kamarády z těch, s nimiž mají něco společného. Pokud tedy zjistíte, že jsou vám kamarádi vašeho partnera nesympatičtí a nepříjemní, buďte opatrní.

  • Komunikace – A záleží na tom, zda oba partneři mluví stejným dialektem, tj. zda mají srovnatelné komunikační sklony. Lze se tomu přizpůsobit a naučit se to, vyžaduje to trochu práce.
  • Náboženství – V případě, že jeden je zbožný a druhý ne, nebo v případě, že jejich přesvědčení je v rozporu, jde obvykle o potenciální zdroj četných problémů a komplikací. Ne že by vztah byl nemožný, ale základní dávka tolerance a úcty zde zahrnuje velkou roli.
  • Způsob žití: Stravování, cvičení, alkohol nebo jiné návykové látky mají vliv na spokojenost ve vztahu. Představte si například vztah mezi naprostým odpůrcem cigaret a náruživým kuřákem nebo abstinentem a milovníkem alkoholu.

Zdroje info: novinky.cz, idnes.cz

Náhledové foto: Pixabay