Připravte děti na návrat do školních lavic posílením imunity

Pomalu se blíží čas návratu do školních lavic. A to kromě přípravy učení bude znamenat i nápor na imunitní systém. V kolektivu je totiž přenášení nemocí výrazně jednodušší a nejlepší prevencí stále zůstává posilování přirozené obranyschopnosti těla. Co všechno musíte udělat, aby byl organismus dítěte co nejvíce odolný? S posilováním imunity začněte co nejdříve. Během náročného podzimního období se navíc rozhodně vyplatí sáhnout i po doplňcích stravy.

Pestrá strava s dostatkem vitamínů a minerálů

Naprostým základem pro zdravý imunitní systém u dětí je pestrá a vyvážená strava s dostatečným obsahem minerálních látek a vitamínů. To x praxi znamená ovoce, zeleninu, celozrnné obiloviny, kvalitní bílkoviny a podobně. Dítě by nemělo jíst příliš extrémně zpracovaných potravin, jako jsou nejrůznější sladkosti a další komerčně vyráběné potraviny. Důležité je také myslet na optimální množství stravy, kdy je potřeba, aby se dítě nepřejídalo, ale jedna dostatečně.

Vhodné doplňky stravy

Podzimní období je velmi náročné pro imunitní systém dětí i dospělých. Je tak naprosto na místě začít s cíleným posilováním imunity v podobě doplnění a užívání vhodných přípravků. Na trhu najdete celou řadu vitamínů, které jsou díky svému bohatému spektru obsažených látek rozhodně prospěšné a mohou poměrně znatelně pomoci. Důležité je dodržovat uvedené dávkování a vitamíny užívat opravdu pravidelně každý den, aby si tělo bralo látky podle toho, co zrovna potřebuje.

Zdravý pohyb i odpočinek

Kromě příjmu vitamínů a minerálů ze stravy či doplňků výživy je důležité nezapomínat na zdravý pohyb na čerstvém vzduchu. Procházky či veselé hraní venku rozhodně prospívá imunitě. S přicházejícím chladnějším počasím však nezapomeňte na kvalitní teplé oblečení pro dítě. Důležitý je také dostatečný spánek, který výrazně ovlivňuje činnost imunitního systému. Ponocování kvůli hrám či škole tak může mít negativní dopady.

Zdroj: https://www.nutriklub.cz/clanek/5-zlatych-pravidel-pro-posileni-imunity-u-deti a https://www.drmax.cz/clanky/jak-posilit-imunitu-d%C3%ADt%C4%9Bte

Náhledové foto: Pixabay