Při jakém cvičení spálíte nejvíce kalorií

Pokud se snažíte zhubnout a chcete si udržet dobrou kondici, je důležité cvičit. Správně vybraný cvičební program vám může pomoci spálit nejvíce kalorií. Ale které cvičení je nejlepší, protože u něj spálíte největší množství kalorií? Podívejte se na několik druhů pohybu, které vás mohou inspirovat.

Akční intervalový trénink

Intervalový trénink (HIIT) je jednou z nejefektivnějších metod, jak spálit kalorie. Tato metoda se skládá z krátkých intervalů intenzivního cvičení, které jsou doplněny obdobími relativního odpočinku. To umožňuje spalování kalorií po celou dobu tréninku, a to i po jeho dokončení, protože organismus pojede na plné obrátky. Intervalové tréninky existují ve verzích pro začátečníky i pokročilé a kromě pořádného množství spálených kalorií nabízí i efektivní posílení svalů pro tvarování postavy. Hodně kalorií spálíte například u skákání přes švihadlošvihadlo, které je skvělým způsobem, jak si vytvořit velmi jednoduchý, ale přesto efektivní trénink.

Vybrané aerobní cvičení

Aerobní cvičení je dalším způsobem, jak spálit kalorie. Toto cvičení zahrnuje činnosti jako běh, jízdu na kole, chůzi nebo plavání. Cvičení je prováděno po delší dobu s mírnou intenzitou. Pravidelné aerobní cvičení vám pomůže spálit více kalorií a zlepšit fyzickou kondici. Množství spálených kalorií záleží v tomto případě na intenzitě cvičení, kdy například při intenzivním plavání můžete spálit až 900 kalorií za hodinu. Výborné je také běhání, kde se množství spálené energie pohybuje zhruba mezi 600 až 700 kaloriemi. Z hlediska hubnutí jsou oblíbené také kolečkové brusle, a není se čemu divit, protože s nimi spálíte zhruba 500 až 600 kalorií za hodinu.

Foto: Unsplash

Nezapomínejte na odpočinek

Nezapomínejte, že je důležité se při cvičení hýbat s mírou a nic dlouhodobě nepřehánět. Přehnané cvičení totiž může způsobit zranění a ve výsledku tak zhoršit vaši kondici. Proto je vždy lepší začít s mírným cvičebním programem a postupně zvyšovat intenzitu a náročnost, abyste dosáhli požadovaných výsledků a zároveň ochránili své zdraví. Výborný je třeba kruhový tréninkkruhový trénink.

Zdroj: https://www.prostreno.cz/zdravi-a-diety/clanky/20734/Sporty-ktere-spaluji-nejvic-kalorii-Do-ceho-se-pustit a https://www.healthline.com/health/what-exercise-burns-the-most-calories

Náhledové foto: Unsplash