Potraviny, které údajně pomáhají prodloužit život až o deset let

Pro celkové zdraví organismu jistě záleží na tom, co jíme. Vyvážený a zdravý jídelníček dokáže pozitivně ovlivnit celou řadu nemocí a problémů, kdy organismus díky dostatečnému příjmu jednotlivých živin funguje na maximum svých možností. Zjistit opravdový vliv na prodloužení života po jednotlivých potravinách je komplikované. Jistě ale neuděláte chybu, když některé z těchto potravin opravdu zařadíte do svého jídelníčku.

Mořské ryby

Jednou z důležitých potravin, která by se měla alespoň jednou za týden objevit ve vašem jídelníčku, jsou mořské ryby. Obsahují totiž esenciální mastné kyseliny. Konkrétně hlavně omega-3. Ty se podílí na správné činnosti mozku nebo nervové soustavy. Zároveň v mořských rybách najdeme zdroj vitamínu D, což je důležité hlavně během zimních měsíců. Mastné kyseliny jsou důležité i pro prevence před kardiovaskulárním onemocněním či nejrůznějšími záněty. Výhodou tak jsou nabídky moderních obchodů, kde najdete i chlazené mořské ryby ve vysoké kvalitě.

Olivový olej

Dalším zdrojem zdravých tuků je panenský za studena lisovaný olivový olej. Výborně se hodí hlavně do studené kuchyně, kdy po konzumaci do těla dostanete tuky v té nejzdravější podobě. Pravidelná konzumace tak může pozitivně ovlivnit například srdce, mozek i krásu pokožky. Některé zdroje dokonce uvádí, že konzumace kvalitního olivového oleje může fungovat jako prevence rakoviny. O další důvod, proč si při dalším nákupu pořídit kvalitní olivový olej.

Foto: Pixabay

Bobulovité ovoce

Kromě tuků jsou důležité také vitamíny a látky nazývané jako antioxidanty. Ty se svou podstatou snaží v těle vyrušit působení volných radikálů, které vznikají jako vedlejší produkt metabolických reakcí. Výborným zdrojem antioxidantů, které chrání buňky před negativními vlivy stárnutí, tak jsou hlavně nejrůznější bobule. Rozhodně se tak neomezujte při konzumaci borůvek, malin, ostružin nebo jahod. Úplně nejlepší jsou ty čerstvé ze zahrádky nebo nasbírané v lese.

Zdroj: https://www.eatthis.com/foods-live-longer/

Náhledové foto: Pixabay