Pokud vás trápí studené nohy, můžete si lehce pomoci

Studené nohy

Říká se, že od noh jde zima, a každý, kdo má neustále studené nohy, toto rčení dobře zná. Jak ale zabránit jejich prochladnutí? Pomoci může hnětení, ginkgo biloba a přestat kouřit. Nosíte troje ponožky, masírujete si nohy jako o život, ale pořád nic? Vaše nohy jsou jako led? Určitá část žen to snáší, ale stačí pár triků a nohy budou v mžiku zase v teple.

Naučte se jógu na prsty

Nejlepší způsob, jak se zahřát, je sport, ale obvykle nemáme neustále čas ani náladu chodit běhat ven. Nevadí, i v případě, že máte jen několik minut, alespoň si zacvičte s prsty na nohou. Jóga nepřehlíží žádnou část vašeho těla, takže zkuste jógu prstů. Roztáhněte chodidla rovnoměrně na podlaze a zvedněte všechny prsty na nohou. V tu chvíli položte nejprve malíček a poté pomalu prsteníček, prostředníček, prsteníček a nakonec palec. Přemýšlíte, co je to za cvičení?

Budete se divit, ale je to velmi náročné. Chce to čas a trpělivost, abyste ji zvládli na jedničku, ale účinek je zajištěn, příjemně si protáhnete prsty a brzy budete mít nohy v teple.

Dejte na sílu masáže

Studené nohy je třeba hníst. A právě to zajistíte masážemi. Samozřejmě, že nejlepší je masírování od zkušeného maséra, ale i vy sami si můžete pomoci. Nebo si pořiďte několik masírovacích strojků či udělátek, které budete mít pod svým pracovním prostorem v práci, a v okamžiku, kdy budete cítit studené nohy, sundejte si boty a dopřejte nohám odpočinek. Existuje spousta možností, jako je balanční kopule, akupresurní nebo otočné disky nebo masírovací boty. Kromě toho se můžete pokusit o masáž celého těla, například lymfatická masáž vhodně rozproudí lymfu v těle a prokrví všechny vaše končetiny.

Nepodceňujte ani účinky sauny

Sauna
Foto: Pixabay

Saunování je předepsáno jako prevence proti studeným nohám. Má vliv na zlepšení vašeho zdraví a je skvělá pro rozproudění krve a tepla v těle. Pokud však máte nohy jako led, osprchujte se před vstupem do sauny teplou vodou. V případě, že nejste typem, který by seděl v sauně, přinejmenším poskytněte svým nohám pomoc střídáním teplé a studené vody během sprchy. Uvidíte, že po mnoha dnech začnou studené nohy ustupovat.

Využijte účinky známých bylinek

Není nic lepšího než zahřát bolavé tělo horkým čajem. Většinou vás čaj rychle zahřeje, ale v případě, že potřebujete zahřát nohy, uvařte si zázvorový čaj nebo čaj z ginkgo biloby. Tato rostlina je hotovým nadpřirozeným jevem, rozšiřuje krevní kapiláry a posiluje krevní oběh. A také se prodává v tabletách. Pomoc navíc nabízí vitamin E a hořčík. Nezapomínejte ani na pitný režim, slouží jako prevence studených nohou. Mezi koření, které vás zahřejí, patří také skořice a fenykl.

Přestaňte konečně kouřit a užívat alkohol

Cigaretes
Foto: Pixabay

Stojíte na zastávce, autobus nejede a vás začínají bolet nohy? V tu chvíli si určitě nedávejte cigaretu. Zatěžuje to váš krevní oběh a kouření cigarety vás skutečně ochladí. Totéž platí pro alkohol. Měli byste také omezit kofein, a dokonce i antikoncepce má negativní vliv na krevní oběh! Ale chápeme, že byste se spíše, než s chladnými nohami potýkali s jiným problémem…

Buďte opatrní, může to být nemoc!

Pokud vás studené nohy trápí i v létě, jedná se o skutečnou nemoc. Například mohou být příznakem cukrovky, která způsobuje poškození nervů a špatné prokrvení nohou. „Studené nohy mohou být také způsobeny poškozením štítné žlázy nebo vysokým krevní tlakem. Mezi další nemoci, které provázejí studené nohy, patří revma a srdeční poruchy. V případě, že trpíte studenýma nohama, a to i přesto, že je teplo, a navíc jste mimořádně unavení, měli byste navštívit doktora.

Zdroje info: ireceptar.cz, femina.cz, https://www.cvmus.com/blog/why-one-my-legs-cold-touch

Náhledové foto: Pixabay