Na čem můžete být závislí? Budete se divit, jaké mají lidé potřeby!

Panenka

Věděli jste, že závislí můžete být opravdu na čemkoli? Dokládá to celá řada následujících závislostí, bez kterých někteří nemohou prostě být. A nejedná se o závislost na lécích, drogách, alkoholu či mobilním telefonu. Z následujících závislostí vám půjde hlava kolem!

Plastické operace jako nutnost

Někteří lidé jsou natolik závislí na svém vzhledu, že mají potřebu neustále něco měnit. A to se netýká pouze účesu! Existuje skupina lidí, kteří jsou závislí na plastických operacích. Vady na svém těle vidí jen oni, ale musí je opravovat! A proto investují do nejrůznějších plastických operací, aniž by viděli, že tento zákrok jim ve výsledku na krásném vzhledu nepřidá. Často je to dokonce naopak.

Opalování

Foto: Pixabay

Závislost na opalování

Pokožka nikdy není tak tmavá, jakou by si přáli. Nejedná se ale pouze o záležitost do bronzova opálené pokožky. Pokud se vystavujeme ultrafialovému záření, uvolňují se v našem těle endorfiny. To jsou látky, díky kterým se cítíme skvěle. Někteří lidé kvůli tomuto pocitu vystavují své tělo nadměrně slunci, a to i přes riziko spálení pokožky nebo rakoviny kůže.

Lidé závislí na cvičení

Díky pořádnému cvičení se můžete zbavit některých druhů závislostí, jako je například kouření nebo závislost na alkoholu. Bohužel však může vzniknout nová závislost, a to je závislost právě na cvičení! Opět to souvisí s produkcí endorfinů. Na cvičení není nic špatného, říkáte si. Pokud ale osoba musí cvičit, i kdy je nemocná nebo zraněná, nejedná se o prospěšnou činnost.

Sociální média jako paralelní život

Musíte neustále kontrolovat, jak se vyvíjí sociální média? Pak můžete být závislí. Podle některých vědců prý sociální média ovlivňují lidský mozek podobným způsobem, jako například kokain.

Sex jako závislost

Existují také lidé, kteří jsou závislí na sexu. Pokud jej zrovna neprovádí, myslí na něj, nebo sledují porno. Lidé, kteří jsou závislí na sexu, prožívají stejné problémy jako lidé závislí na hazardu nebo drogách. Proto je i tato závislost považována za škodlivou.

Závislost na panenkách

Týká se to zejména těch panenek, které vypadají jako skutečná miminka. Některé ženy je začnou sbírat a postupně si k nim mohou vytvořit nezdravý vztah. Považují je za skutečná miminka a jako k opravdovým dětem se k nim pak i chovají. Vstávají k nim v noci, přebalují je, koupou, natírají dětskými krémy apod.

Zdroje info:

https://www.webmd.com/mental-health/addiction/ss/slideshow-surprising-addictions

https://www.prozeny.cz/clanek/zavislost-na-panenkach-nebo-treba-na-pohrbech-i-takovi-silenci-ziji-mezi-vami-28377

Foto: Pixabay