Nenápadná úskalí v ložnici, která zbytečně ničí spánek

Vybavení ložnice pro zdravý spánek představuje důležitou součást celého zdravého životního stylu. To znamená, že je potřeba věnovat pozornost tomu, co se ve vaší ložnici nachází a jestli máte správně vybrané jednotlivé kousky vybavení. Napravením těchto několika jednoduchých bodů můžete i poměrně výrazně ovlivnit kvalitu spánku tím správným směrem.

Kvalitní a pohodlná postel

Začněte tím, že se podíváte na postel. Postel by měla být dostatečně velká, aby vám poskytla pohodlný prostor k odpočinku. Ujistěte se, že matrace je vhodná pro vaše potřeby a že má odpovídající tvrdost. Pro zachování kvality spánku se totiž doporučuje měnit matraci zhruba každých 5 až 7 let. Doporučuje se také používat ortopedické polštáře pro oporu a pohodlí během spánku.

Na barvách záleží

Pečlivě vyberte barvu stěn a textilií ve vaší ložnici. Pokud se chcete vyhnout přílišnému vizuálnímu rušení, doporučuje se vybrat neutrální jemnější odstíny. Obecně se spíše vyhýbejte se výrazným barevným vzorům a těžkým tkaninám. Obecně platí, že čím jednodušší a elegantnější zařízení ložnice, tím lepší i z pohledu případného snadného úklidu a udržování čistoty.

Správný zdroj osvětlení

Ne vždy je v ložnici dostatek odpovídajícího světla, což může mít negativní dopad na váš spánek. Můžete se vyhnout tomuto problému tím, že budete používat chytré stmívače a další osvětlovací zařízení, které vám pomohou vytvářet příjemné prostředí pro spánek. Pokud chcete jednodušší variantu, vybírejte spíše žárovky v teplejším barevném spektru světla.

Foto: Unsplash

Nevyhovující teplota

Někdy lidé zapomínají na teplotu ve své ložnici. Pokud je ve vaší ložnici příliš horko, nebo příliš chladno, to může způsobit, že se budete během spánku cítit nepohodlně. Ujistěte se, že je ve vaší ložnici příjemná teplota. Obecně se doporučuje rozmezí zhruba mezi 17 až 19 °C. S tím se pojí i čerstvost a celková kvalita vzduchu, kterou můžete vylepšit pořízením kvalitní čističky, nebo alespoň pravidelným větráním ráno i večer.

Zdroj: https://www.sleepfoundation.org/bedroom-environment/how-to-design-the-ideal-bedroom-for-sleep a https://amerisleep.com/blog/optimize-bedroom-better-sleep/

Náhledové foto: Unsplash