Zdravý spánek

4 body pro výběr správné matrace – vaše zdraví ovlivní víc, než si myslíte

Dokonalá regenerace leží na bedrech použité matrace. Ta by se měla dokonale přizpůsobit tvaru našeho těla a poskytnout mu oporu v místech, kde je to nejvíc třeba. Správně zvolená tuhost a materiál matrace se vám rychle odmění komfortním a vydatným spánkem, po kterém se budete cítit skutečně svěží a fit.

Zdravotní aspekt

Ideální zdravotní matrace je tak tvárná, že dokáže doslova obtéct všechny křivky těla a podporuje tak kvalitní odpočinek v přirozené poloze, podporující maximálně efektní regeneraci páteře a svalů. Tvárný a pružný materiál se přizpůsobí vašemu tělu, ne naopak.

Hygiena a čištění

Naše postele jsou doslova semeništěm nejrůznějších roztočů a bakterií. A obyčejné prostěradlo, být pravidelně vyměňované, jejich pronikání do matrace nezabránil. Tady se pak spokojeně množí a poskytují ideální prostředí pro rozvoj plísní a další nežádoucích patogenůPři nákupu proto pátrejte po matracích se snímatelným potahem, pratelným při 60 ° C. Tato teplota všechny nežádoucí návštěvníky spolehlivě zničí.

Ráno

Ráno

Prodyšnost a naše pocity

Na matraci se nikdo z nás nechce přehřívat a nepříjemně potit. Důležité je sledovat prodyšnost matrace, související zároveň i s rychlým odvádění přebytečné vlhkosti pryč od těla. Hledejte matrace z prodyšných materiálů (latex, studená pěna či paměťová pěna) vyráběné bez použití lepidel. Naopak se vyhněte matracím z PUR pěny (molitanu) a těm, které se při propojovaných jednotlivých vrstev neobejdou bez lepidla

Náš tip: Opravdu dobrý výrobce postelí vyrábí všechny matrace výhradně z prodyšných materiálů a za pomoci unikátních zámků, které k sobě jednotlivé díly matrace přichytí, aniž by mezi ně úkapla být jen malá kapka lepidla.

Životnost

Ležet už po roce na proležené matraci není sněm nikoho z nás. Ale jak se bránit? Pohlídejte si především objemovou hmotnost matrace. Čím více kg / m3 pěna má, tým déle vydrží matrace v perfektním stavu. Tam, kde takovou informaci u výrobků neuvádějí, se nákupu raději vyhnete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *