Měsíček lékařský

Jak poznat kvalitní svíčku, která vašemu zdraví neublíží?

Vůně hrají v našem životě nezastupitelnou roli. Dokáží v nás vyvolat milé vzpomínky na dětství, zlepšit náladu za pochmurných večerů, zmírnit stres ve vypjatých chvílích nebo přivolat osvěžující spánek. To ale dokáží jen skutečné vůně s pravými esenciálními oleji, tak hojně využívané například v aromaterapii.

Uměli byste poznat kvalitní svíčku? Bohužel ani ten sebekrásnější obal vám produkt jakostní kvality nezaručí. Musíte se řídit podle jiných kritérií. Především jde o ingredience, ze kterých se svíčky vyrábějí a také o to, jak dokonale dokáží hořet.

Ukazatelů skutečné kvality je více – začněte výdrží

Opravdu ideální jsou jen ty svíčky, které vyhoří až na dno kalíšku a vy tak nemusíte část svých peněz a voňavých zážitků smutně vyhazovat do koše. Používají výhradně 100% parafín a esence nakupují u stejných dodavatelů jako známé kosmetické značky Dior nebo Lancome. Svíčky vždy vyhoří bezezbytku a na výběr máte z široké palety vůní, již lze využít doma, v kanceláři nebo třeba při aromaterapii.

kuze1

Vše., co byste měli vědět o knotu

A co dál? Zaměřte se na knot. Je-li svíčka bezpečná a dobře navržená, postačí jí k hoření jen 100% bavlněný knot, případně knot, tvořený bavlnou a papírem. Jde o významnější detail, než se zdá. Při spalování těchto látek se totiž do ovzduší neuvolňují žádné škodliviny, což nejrůznější umělé materiály nabídnout nemohou. Důležitý je také materiál podložky, sloužící k upevnění knotu. Příměs olovo v něm je nežádoucí, ani to našemu zdraví nesvědčí.

Díky přírodnímu původu ingrediencí vás rozhodně nebude bolet z žádné aromatické svíčky hlava ani nezažijete nepříjemné pocity nevolnosti. A to je další důležitý ukazatel kvality. Dobře vybrané svíčky vám umožní těšit se z oblíbených vůní po velmi dlouhou dobu bez nežádoucích doprovodných jevů. A to rozhodně za trochu investice navíc stojí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *