Co dělat pro zdravé a krásné vlasy?

Zdravé a krásné vlasy chce mít každá žena, ne vždy ale skutečnost odpovídá představám. Někdy ani vyvážená strava a ta nejlepší péče nestačí. Hlavním problémem jsou chybějící vitamíny a minerály, díky nimž se vlasy lámou, třepí a vypadávají.

Častým důvodem těchto procesů jsou i hormonální změny v organismu ženy v souvislosti s periodou, těhotenstvím nebo kojením. I když se říká, že později se tento stav sám od sebe upraví, mnohdy to není pravda. Pokud se vás tedy problém se špatnou kvalitou a jich vypadáváním týká, určitě řešení neodkládejte.

Víte, jak jsou na tom vaše vlasy?

Udělejte si jednoduchý test. Vezměte do ruky asi 20 vlasů a lehce zatáhněte. Pokud budete poté v dlani svírat šest vlasů a více, je stav vaší kštice opravdu vážný. Na trhu existuje celá řada vitamínových přípravků a doplňků, určených speciálně pro krásné vlasy a nehty. Mnohdy však zjistíte, že jejich složení se ze všeho nejvíc podobá levným multivitamínům a s tak malým množstvím účinných látek, že se to kvalitě a zdraví vlasů jednoduše nemůže projevit.

A jak tedy poznat ty dobré? Své složení odvozují přímo od základní stavby vlasů, které jsou z 90% tvořeny bílkovinou keratin, složené ze 3 nejčastějších aminokyselin (cystein, metmetioninttyrosin). Právě tyto aminokyseliny tvoří významnou součást všech opravdu kvalitních přírodních doplňků stravy a jejich účinek je navíc často ještě posílen přírodními inhibitory biotinem, zinkem a vitamínem A.

vlas2

Co dokáží vitamíny s vašimi vlasy

A jaké výhody může užívání skutečně kvalitních vlasových doplňků stravy mít? Dokáže:

  • omezit vypadávání vlasů
  • zabránit jejich lámání
  • podpořit jejich normální růst
  • zvýšit jejich pevnost
  • udržet celkovou kvalitu vlasů

Vlasy mají krásnou a pevnou strukturu, sytou barvu a díky vyživeným vlasovým cibulkám jsou pevně přichyceny k pokožce. Pokud se ovšem výsledek neprojeví ani po třech měsících užívání, pravděpodobně jste na příliš kvalitní produkt nenarazili. Budete tedy muset pátrat jinde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *