Zdravý spánek

Podívejte se, jak na zdravý spánek

Dopřát si pravidelně kvalitní spánek by mělo být pro každého z nás jakousi povinností. Ne vždy se to bohužel daří. Člověk je ve stresu a mnohé situace řeší tak, jak by zrovna nebylo ideální. I proto se zaměříme na několik tipů, díky kterým si budete moci dopřát větší množství kvalitního odpočinku. Možností je poměrně hodně a možná dát za pravdu tvrzení, že takový příjemný spánek je více než cokoli jiného.

Kvalitní vs. nekvalitní spánek

Jestliže se dostaví únava i po spánku, je něco špatně a jedná se o signál, že váš odpočinek není příliš kvalitní, ba co víc, postrádá vše, co by měl mít. Za nekvalitním odpočinkem většinou tkví duševní nevyrovnanost a problémy, které z ní vyplývají. Jestliže vás i před spaním něco tíží, s největší pravděpodobností o tom budete bezděčně dumat i ve spánku. Dále je třeba upozornit na možnost přítomnost nekvalitní rozvrzané postele, případně nevhodné matrace, která spíše ničí záda než cokoli jiného. Dále může být problémem větší množství chladných barev v interiéru ložnice.

Spánkový režim je třeba dodržovat

Spánek musí být pravidelný. Měli byste mít zkrátka nějaký pevný řád, který je nutné dodržovat. Spát i vstávat je zapotřebí v totožnou dobu. Dodržovat byste měli tyto časy mimo jiné také o víkendu, což se ne každému může dokonale podařit. Co se týká délky spánky, obecně se uvádí počet 8 hodin za den, což je ale ryze relativní. Někdo totiž spíše preferuje větší porci spánku, a to okolo 9 hodin a jiný naopak říká, že mu stačí pouhých 6 hodin.

Další aspekty

Z ostatních aspektů majících vliv na kvalitu spánku je třeba uvést činnosti, jež realizujeme před tím, než si jdeme lehnout. Do postele si tedy neberte ani notebook, ani jinou výpočetní techniku. Vše rušivé je nutné odstranit. Velmi důležitý je i vliv cvičení a různých fitness aktivit. Je jasné, že fyzicky unavené tělo se bude těšit mnohem více do postele než člověk, který se momentálně nasytil.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *