Banány

Banány a jejich účinky

O faktu, že veškeré ovoce je prospěšné lidskému zdraví, není třeba nijak výrazně diskutovat. Pravda je ale taková, že mnohé druhy ovoce jsou doslova vitamínovou bombou a dokážou nabídnout často unavenému organismu látky, jež nezbytně potřebuje. Výbornou volbu představují zejména banány. Toto žluté zlato se pěstuje v mnohých oblastech, a to především v Jižní Americe. V obchodech se kilogram banánů pohybuje okolo 30 korun, což není nijak vražedná cena. Podívejme se tedy na to, co obsahují a jak dokážou lidskému tělu pomáhat.

Co všechno banány obsahují

Jak již bylo řečeno, banány jsou plné nejrůznějších vitamínů a minerálních látek. Je třeba říct, že celková energetická hodnota jednoho středně velkého banánu se pohybuje okolo 86 kalorií.  Jen pro přehlednost uvádíme většinu z nich v následujícím přehledu:

–          1 g bílkovin,

–          3 gramy vlákniny,

–          467 mg draslíku,

–          26.9 g sacharidů,

–          43 mg magnésia,

–          27 mg fosforu,

–          7 mg kalcia,

–          1.3 mg selenu,

–          0.4 mg železa.

Psychika člověka a banány

Deprese a psychické problémy jsou velmi nepříjemnými záležitostmi a bylo by mylné si myslet, že pouhou konzumací banánů na tomto faktu něco změníme. Banány nicméně obsahují tryptofan, což je účinná aminokyselina, již je tělo schopné efektivně proměnit na serotinin. Právě tato látka pak dokáže člověka povznést a pomoct mu zlepšit dokonale náladu. Zapomenout nemůžeme ani na efektivní přírodní snížení krevního tlaku za pomocí draslíku.

Banány zkrátka umí

Banány jsou vynikající i jako prostředek pro obnovení standardní střevní činnosti. Banán vám bude chutnat a dokáže uvolnit střeva dle potřeby. Pokud vás pálí žáha, můžete to také s banány zkusit. Měly by být schopny snížit kyselost v žaludku a pomoct tímto způsobem při jeho překyselení, jež bývá často příčinou nepříjemností a pálení žáhy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

1 komentář

  1. Navrhar Odpovědět

    Staci vsak, nastanou-li tyto ucinky podle pravniho radu platneho v miste, v nemz prokurista nebo poverena osoba pravne jednali s treti osobou, a tyka-li se pravni jednani nemovite veci, take podle pravniho radu platneho v miste, v nemz je nemovita vec. Nestanovi-li mezinarodni smlouva nebo primo pouzitelny predpis Evropske unie neco jineho, staci k zalozeni pravomoci ceskych soudu k rizeni o rozvodu manzelstvi, neplatnosti manzelstvi a urceni, zda tu manzelstvi je ci neni, jestlize je jeden z manzelu statnim obcanem Ceske republiky, nebo jestlize zalovany ma v Ceske republice obvykly pobyt.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *