Nadměrné pocení

Návaly horka a pocení jako příznaky potíží

Prožíváte poměrně často návaly horka a pocení. Zejména nadměrné pocení ve spánku je typické pro velké množství lidí. Není se čemu divit, jelikož k tomu může přispívat nemalé množství nejrůznějších aspektů. Každý z nás zkrátka reaguje na mnohé podněty z okolí úplně jinak, a tak není od věci podívat se návalům horka a nadměrnému pocení lidově řečeno na zoubek. Všechno má své příčiny, a tak se je pokusíme odhalit také.

Za vším může být onemocnění

Samozřejmě bychom hned s případnými obtížemi neměli letět k lékaři, nicméně stává se vcelku často, že za zmiňovanými obtížemi skutečně stojí onemocnění. Musí dojít k překročení jakési hranice, která je ale ryze individuální. Potíme-li se maximálním způsobem každou noc a je-li třeba neustále měnit prostěradla, nastává problém. Mnohdy je všechno spojeno s hněvem, emocemi a různými stresovými stavy. U těch je zapotřebí odstranit příčiny. Z nemocí mohou být za vším skryt potíže se štítnou žlázou, případně období klimakteria.

Klasické příčiny nadměrného pocení

Za nadměrným pocením se tradičně ukrývá hned několik příčin. My si je pokusíme uvést v následujících odrážkách. Přehledně tak uvidíte, že za vším může stát spousta různých faktorů. O jaké se jedná:

–          vypjaté situace plné emocí,

–          dlouhodobé vystavení se stresu,

–          menopauza způsobující další obtíže typu průjmů a podrážděnosti,

–          zvýšená funkce štítné žlázy projevující se nevolností či bušením srdce.

Možností je zkrátka poměrně hodně a je třeba se pokusit najít přímo takové, které trápí zrovna vás.

Léčba nadměrného pocení

Léčba nadměrného pocení vychází pochopitelně z konkrétní příčiny tohoto stavu. Mnohé z nás napadá jít se na chvíli ochladit anebo se pokusit nějak jinak fyzicky tyto pocity eliminovat. Jsou-li ale psychického původu, zpravidla nic fyzickými úkony nezmůžete. Určitě je třeba spíše přehodnotit své priority a změnit životní styl. Optimální je vyhnout se stresu, což je často nemožné.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *