Pití vody pro štíhlou postavu. Zde je vše, co potřebujete vědět

Voda a hubnutí

Vodu k životu potřebujeme. Má celou spoustu funkcí v lidském těle. Pokud bychom ji nepili dostatek, naše tělo má tendence schovávat si vodu na později. A tak dochází k zadržování vody, které může být škodlivé. Přirovnat můžeme tento jev k tomu, když nalijete vodu do vázy. Za pár dní už tato voda nebude příliš pěkná, mohou se v ní hromadit škodlivé látky a asi byste se jí nenapili. A takovou „špinavou“ vodu máte v těle, když nepijete dostatek vody nové.

Funkce vody v lidském těle

Voda má spoustu funkcí. Tak například se podílí na regulaci tělesné teploty a látkové výměně (vylučuje škodlivé látky). Důležitá je také pro správné trávení. Dostatečné množství tekutin se doporučuje pro každého. Často o pitném režimu slyším v souvislosti s hubnutím. Může pití vody skutečně ovlivnit to, jestli a kolik zhubneme? Vědecké výzkumy ukazují, že voda je skutečně důležitým faktorem hubnutí.

Voda

Foto: Pixabay

Voda nemá kalorie

Jednou z největších výhod vody je to, že jí můžeme vypít, kolik chceme. Nemá totiž žádné kalorie a přitom dokáže naplnit žaludek tak, že navodí pocit sytosti. Tento prostředek hubnutí nám tedy umožňuje zaplnit žaludek a tím pádem snížit energetický příjem. Voda je prospěšná v hubnutí také v tom, že jí můžeme nahradit sladké nápoje, které jsou kalorické. I to vede ke kalorické úspoře.

Kolik vody?

Některá doporučení říkají, že bychom měli vypít sklenici vody půl hodiny před každým jídlem, abychom snědli menší množství kalorií. Odborníci udávají, že naprostá většina lidí nepije tolik vody, kolik by měla. Vypít bychom měli alespoň 0,5 litru vody na každých 15 kilogramů hmotnosti. Pití vody před jídlem je tím nejlepším, co můžete udělat. A to nejenom z toho důvodu, že zaplňuje žaludek. Voda navíc také zrychluje metabolismus.

Kdy nepít vodu?

Nepijte ale v průběhu jídla, protože to vede k ředění žaludeční kyseliny. V takovém případě narušujeme správné a zdravé trávení. Vodu bychom měli pít pomalu, po malých doušcích. Je tedy vhodné pít ji v průběhu celého dne, než si vzpomenout, že zanedbáváme pitný režim a vypít najednou půl litru vody.

Kdy pomáhá pití vody v hubnutí?

Samotné pití vody v hubnutí ale nepomůže. Pouze, splníme-li několik předpokladů:

  • Jíme vyváženou stravu.
  • Vydáme více kalorií, než přijmeme.
  • Věnujeme se fyzické aktivitě (která také zvyšuje metabolismus).

Zdroj: https://zdrowie.radiozet.pl/W-zdrowym-ciele/Zdrowe-zywienie/Diety-odchudzajace/Czy-picie-wody-pomaga-w-odchudzaniu-Wyjasniamy

Foto: Pixabay