Celulitida a několik tipů, jak se jí zbavit

Celulitida

Celulitida neboli pomerančová kůže je poměrně častou vadou na kráse. Nejčastěji se vyskytuje na stehnech žen – a není pravda, že jen u těch oplácanějších. I ti nejštíhlejší mohou mít celulitidu! Boj s ní je poměrně složitou a dlouhodobou záležitostí, není ale nemožný. Nespoléhejte se na speciální kosmetiku, která by měla váš problém vyřešit. Může pomoci, celou práci za vás ale neudělá. Jak se zbavit celulitidy?

Zdravější jídelníček

A zase ta strava! Ano, kvalitní stravou můžete dosáhnout delšího života, nižší úrovně únavy, dostatečného množství energie, ale také krásného vzhledu kůže, vlasů i nehtů. Díky správně zvolené stravě můžete také minimalizovat vzhled celulitidy. V první řadě byste měli do svého jídelníčku zařadit dostatečné množství vlákniny (ovoce, zelenina, luštěniny, celozrnné výrobky apod.), bílkovin, zdravých tuků a komplexních sacharidů. Ovoce a zeleniny si dopřávejte opravdu velkou měrou. Omezte konzumaci jednoduchých sacharidů (cukrovinky, cukr), soli a nezdravých tuků.

Celulitida

Foto: Pixabay

Nepijte alkohol

Alkohol si dopřávejte v malém množství jen výjimečně. Není tajemstvím, že to nejlepší, co můžete pít, je čistá voda. Chcete-li si dopřát teplý nápoj, volte kávu nebo čaj bez jakýchkoli sladidel. Jakékoli slazené nápoje (včetně džusů a ovocných šťáv) obsahují vysoké množství cukru, které přispívá ke vzniku celulitidy. Každý den bychom měli vypít 30 až 45 ml vody na 1 kilogram tělesné hmotnosti.

Silový trénink

Vytvořením a posílením svalstva můžete dosáhnout pevnější postavy, ale také lepšího průtoku krve. To vede k odstranění tukových buněk, které způsobují celulitidu. Ideální je věnovat se tomuto celoročně a nejenom před letní sezónou. Vhodné je najít si sport, který vás bude bavit, a to po celý rok. Kolo, běhání, plavání – možnosti jsou neomezené. Hýbejte se co nejvíce to jde: zaparkujte dál od vchodu do domu nebo do práce, raději než schody zvolte výtah a místo jízdy autem se projděte. I tyto drobnosti vám mohou pomoci k vysněné postavě.

Masáže postižených oblastí

Díky masážím dochází k prokrvení masírovaných oblastí. A to teoreticky vede také ke zmírnění projevů celulitidy. Pomoci mohou speciální rukavice nebo kartáče, které si můžete koupit v drogerii a používat je ve sprše spolu s přípravky obsahující kofein, retinol. Vhodné jsou také různé peelingy, které si můžete připravit doma – například z kávové sedliny poté, co si dopřejete svou kávu.

Zdroj:

https://aktin.cz/7-ucinnych-rad-jak-zatocit-s-celulitidou

https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/beauty/g3704/how-to-get-rid-of-cellulite/

Foto: Pixabay