Omega 3 mastné kyseliny v zimě: Pomohou proti depresím i suché pokožce

Omega 3 mastné kyseliny představují velmi důležitou látku pro správné fungování celého lidského organismu. A protože ve stravě zpravidla nezvládáme dostatečně doplnit tyto klíčové mastné kyseliny, přichází na řadu doplňky stravy. Podívejte se, proč je právě v zimě tak důležité myslet na omega 3 mastné kyseliny a podle čeho vybrat nejvhodnější přípravek.

Podpora proti sezónní depresi

Především během zimního období, kdy je nedostatek přirozeného světla a slunce, je naprosto normální, že dochází k poklesům nálady. Často se cítíme unavení a bez energie, což může při nevhodné výživě přerůst až v depresi. Jako prevence proti depresím či špatným náladám však podle studií během zimních měsíců pomůže právě cílené doplňování omega 3 mastných kyselin.

Zklidnění pro suchou pokožku

Kromě vlivu na náladu se omega 3 mastné kyseliny podílí také na stavu pokožky. Podle výzkumů totiž pomáhají tyto látky s výživou pokožky, která nebude tolik suchá. Správně vyživená pleť si udržuje lepší jemnost, nepraská a zpravidla má i dobrou přirozenou obranyschopnost, což může snižovat výskyt akné a nejrůznějších ekzémů. Užívání rybího oleje pomáhá zmírňovat také zarudnutí pokožky, a to díky vyrovnání přirozeného pH.

Foto: Unsplash

Pravidelné užívání kvalitních doplňků stravy

Aby bylo užívání omega 3 mastných kyselin co nejvíce efektivní, věnujte pozornost výběru správného produktu. Sledujte především vysoký podíl EPA + DHA Omega 3 mastných kyselin, který by měl být ideálně větší než 50 % v rámci jedné kapsle.  Dále si prostudujte, že ve složení nejsou žádná zbytečná aditiva ani doplňky. Většina produktů obsahuje rybí olej, který je velmi kvalitní. Posledním bodem pro efektivní suplementaci omega 3 mastnými kyselinami nejenom během zimních měsíců, je kladení důrazu na opravdu pravidelné užívání. Snažte se vytvořit si ideálně ranní rituál, během kterého si nezapomenete vzít ani potřebné doplňky stravy. Díky splnění každodenní doporučené denní dávky bude moci tělo efektivně využít získané látky ve svůj prospěch.

Zdroj: https://www.beyonddiet.com/your-mind-body-and-omega-3s-in-the-winter a https://norwayomega.com/blog/omega3-benefits-winter-season/

Náhledové foto:Unsplash