Nápoje s kořením na podporu hubnutí: když vám nechutná voda

rande

Pitný režim je velmi důležitý nejenom, když se snažíte zhubnout. To nejlepší, co můžete pít je ideálně něco nekalorického. Vzhledem k tomu, že byste měli vypít denně okolo tří litrů tekutin denně, mohly by sladké nápoje vést spíše k obezitě, než naopak. Ideální je tedy čistá voda. Někdo má ale s jejím pitím problémy, protože má pocit, že se z ní nenapije tak, jako z ochucených nápojů. Vhodným způsobem je přidat do vody například citron, který obsahuje jen malé množství kalorií. Vyzkoušet ale můžete také nápoje ochucené kořením.

Skořicová voda

Skořice je koření, které máme spojeno zejména se sladkými pokrmy. Pokud si ji ale dopřejete bez cukru, můžete se těšit z jejích příznivých vlastností na hubnutí. Skořice je extrémně vhodná zejména k odstraňování břišního tuku. Při hubnutí pomáhá tak, že potlačuje chuť k jídlu, reguluje hladinu cukru v krvi a posiluje metabolismus. Skořicovou vodu si z ní můžete připravit jednoduše. Svařte vodu se skořicí a vypijte každý večer před spaním. Abyste pocítili přínosy, měli byste toto činit minimálně 20 za sebou jdoucích dní.

Skořice

Foto: Pixabay

Voda z černého římského kmínu

Černý římský kmín je známý také jako Jeera. Jedná se o koření, které je typické zejména pro indické pokrmy. Příprava nápoje s tímto kořením je jednoduchá. Můžete si vybrat jeden ze dvou způsobů, jak si jej dopřát. Do sklenice s vodou dejte lžičku černého římského kmínu a vařte asi 5 minut. Tento nápoj můžete vypít najednou nebo jej popíjet v průběhu dne. Druhým způsobem je namočit černý kmín ve sklenici s vodou a nechat odstát přes noc. Ráno vypijte na lačný žaludek.

Ajwainská voda

Ajwain je koření, kterému se někdy říká také kmín. Koupit si jej můžete poměrně levně. Toto koření má mnohé léčivé vlastnosti. Opět se nejvíce používá zejména v indické kuchyni. Slouží mimo jiné k ochraně před chladným počasím. Při hubnutí pomáhá tak, že zefektivňuje trávení a zrychluje metabolismus. Vodu z něj připravíte tak, že 25 g ajwainu namočíte přes noc ve sklenici s vodou. Druhý den ráno vypijte na lačný žaludek. Pro lepší chuť je možné přidat med. Abyste pocítili výsledky, měli byste toto praktikovat alespoň jeden měsíc.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/best-spice-infused-drinks-for-your-weight-loss-regimen-40192/post

https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/food-news/7-indian-spices-that-can-help-you-in-weight-loss/photostory/87157814.cms

Foto: Pixabay