Mladistvá pleť přirozeným způsobem: poradíme, jak na to

Mladá pleť

Kdo z nás by si nepřál vypadat mladě co nejdéle? Nebude to ale zadarmo. Zapotřebí bude spousta péče. Odborníci pro zdravou a mladistvou pleť doporučují hned několik postupů, které by nám v honbě za mládím měly pomoci. Jedná se o přirozené metody, které by měl každý znát.

Opalovací krém na denním pořádku

Opalovací krém na minerální bázi bychom měli používat každý den, ať už je léto nebo zima. To, co způsobuje stárnutí naší pokožky, je totiž právě UV záření ze sluníčka. Ochranný faktor by měl být 30 a výše. Opalovací krém nanášejte jako poslední krok v péči o pleť – ještě před nanesením make-upu.

Mladá pleť

Foto: Pixabay

Doplňte kolagen

Kolagen je základní složkou v našich vlasech a kůži. S narůstajícím věkem ale jeho množství klesá, proto je třeba jej doplňovat. Můžete užívat kolagenové doplňky stravy nebo kosmetické přípravky. Kolagen je důležitý pro pevnou pokožku, správnou hydrataci a pružnost pokožky.

Pravidelný peeling

Jednou za týden je vhodné provést peeling. Nemusíte si přitom kupovat speciální kosmetické prostředky. Postačí například cukr krupice smíchaný s trochou kokosového oleje. Díky peelingu se zbavíte odumřelých kožních buněk a současně prokrvíte svou pleť. To vede k jejím omlazování.

Pečujte o zdraví svých střev

Výzkumy prokazují, že některé střevní potíže se mohou projevit také na zdraví pleti: například ve formě různých skvrn či zarudnutí. Vyhýbejte se například cukru a zpracovaných potravin, které přispívají k problémům se střevy.

Zaměřte se na zdravé tuky

Zdravé tuky, které jsou součástí ořechů, avokáda nebo třeba lněných semínek, mohou chránit před určitými kožními stavy. Příkladem je například odstranění nadměrně suché pokožky. Dalšími vhodnými potravinami je losos, chia semínka, olivový olej a vejce (včetně žloutků).

Péče o pokožku ihned po koupeli

Vyberte si kvalitní produkty v péči o pleť. Zaměřte se zejména na schopnost hydratace. Důležité ale nejsou jen samotné produkty, ale také načasování, kdy je použijete. Ideální čas pro použití produktů v péči o pleť je ihned po koupeli, protože v tomto čase je pokožka připravena pro vstřebávání největšího množství živin.

Zdroj: https://www.mindbodygreen.com/0-8355/15-natural-ways-to-maintain-beautiful-youthful-skin.html

Foto: Pixabay