Konec výmluv: Tyhle 4 cviky si můžete zacvičit kdekoliv. Parádně vám zformují postavu

Cvičení na záda

Konec výmluv: Tyhle 4 cviky si můžete zacvičit kdekoliv. Parádně vám zformují postavu. Pokud jste si mysleli, že cvičit lze jen v posilovně nebo tělocvičně k tomu určené a domácí cvičení nemá vůbec žádný význam, vyvedeme vás z omylu. Každé cvičení má smysl. Pokud nemáte dostatek času k návštěvě posilovny nebo studia, nevadí. Stále můžete získat dobrý trénink, pokud budete provádět správné cviky. Nejlepší na tom je, že cviky můžete provádět opravdu téměř kdekoli. Máte chvíli času v kanceláři? Pak není problém si zacvičit. Případně můžete využít cestu z práce a zacvičit si třeba venku na louce. Je to jen na vás.

Dřepy a výpady nikdy nezestárnou

Dřepy jsou jedním z nejpřínosnějších cviků, které můžete udělat. Přemýšlejte kolikrát během dne přejdeme ze sedu do stoje. Mnohokrát. Vyzkoušejte 20 dřepů stojící před gaučem. Vždy poklepejte na gauč a vydechněte. Opakovat můžete klidně několikrát denně. Dalším cvikem, který je vhodný na cvičení doma jsou výpady. Ačkoli se vám možná budou lépe cvičit na zahradě, ani v malém bytě by to neměl být větší problém. Však stačí, pokud zvládnete udělat dva kroky tam a zpátky.

Cvičit

Foto: Pixabay

Při každém výpadu se ujistěte, že máte přední koleno zároveň s předním kotníkem. Postavte se do širokého postoje tak, abyste při výpadu oběma nohama vytvořili úhel 90 stupňů. Pokud jsou pro vás výpady příliš tvrdé a vaše kolena je nezvládají, zkuste místo toho půl minuty sedět na zdi. Efekt to bude mít stejný. Výpady za tento sed můžete vyměnit také v případě, že na cvičení máte opravdu minimum prostoru v bytě nebo v kanceláři.

Prkno je oblíbeným cvikem

Dalším oblíbeným cvikem, ke kterému není potřeba nic než vaše tělo a minimum prostoru, je plank. Stačí si lehnout na břicho a pak se zvednout na předloktí. Ujistěte se, že je vaše tělo v přímé linii od hlavu až po prsty u nohou. Boky držte v linii s páteří. Kromě prkna zkuste také klasické zvedání nohou. Naše hýždě totiž bývají slabé, což může vést k bolestem zad. Každou nohu je nutné zvednout asi 15krát. Poté nohu podržte na noze a 15krát pouze pulzujte.

Máte slabé zádové svaly? Může to být extrémně napnutými svaly hrudníku. Například od práce na počítači, řízení nebo od telefonu. Pro poslední cvik si stačí stoupnout s nohama těsně před boky. Pak se předklonit a udržovat rovná záda. Ramena je nutné stahovat dozadu a vyztužit svůj střed. Do rukou si můžete vzít láhve s vodou nebo činky a posilovat v této pozici. Lokty vždy zastavte ve výšce trupu. Poté opět opatrně spusťte. Opakujte opět 15krát. Přejeme hodně úspěchů.

 

Zdroj: https://aktin.cz/efektivni-cviceni-s-vlastni-vahou, https://gymbeam.cz/blog/12-cviku-s-vlastni-vahou-ktere-vas-dostanou-do-formy/, https://www.bestent.cz/bestent-poradna/cviceni-doma–techto-5-cviku-s-vlastni-vahou-vas-dostanou-do-formy/

Náhledové foto: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.