kegel

Kegelovy cviky – děláte je správně?

Kegelovy cviky jsou velmi jednoduché a mohou je provádět muži i ženy. Používají se na posilování svalů o oblasti pochvy, močové trubice a konečníku. Posilován svalů má příznivé zdravotní účinky, ale uplatní se také při posílení sexuálních prožitků.

Kde se vlastně vzaly?

Cviky byly vynalezeny v roce 1948 americkým gynekologem Arnoldem Kegelem, který se snažil najít nechirurgickou léčbu povolených pánevních svalů u žen. Od jeho dnů se Kegelovy cviky mírně vyvinuly a nyní jsou doporučovány i mužům.

Jaký účinek mají Kegelovy cviky?

Posilování pánevního svalstva má mnoho pozitivních účinků. Především zabraňuje nechtěné inkontinenci (úniku moči), a to především u žen. Ženy také pozorují snadnější zvlhčování vagíny při orgasmu a silnější orgasmus. Kegelovy cviky také pomáhají rychlejšímu návratu pochvy po porodu do původního otavu.

Důvod pro posilování mají i muži, kteří si pochvalují zesílené orgasmy a oddálení ejakulace. Kegelovy cviky jsou díky tomu vhodné i jako léčba předčasné ejakulace.

Jak na Kegelovy cviky

Cvičení Kegelových cviků se ze všeho nejvíc podobá zadržování moči při močení. Zkoušet to můžete na WC nebo i jen tak, nasucho. Zpočátku 20-30x zatněte a znovu povolte svaly. Muži se zaměří na oblast konečníku, ženy na pochvu. Není potřeba velká výdrž, důležitá je pravidelnost. Vyplatí se cvičit 3-4x denně.

Postupně jednotlivé stahy prodlužujte a to až do doby 10 sekund na jeden stah. Správnost cvičení si ověříte jednoduše. Ženy si vloží prst do pochvy, muži do konečníku a pokusí se okolo něj stáhnout svaly. Tuto kontrolu je dobré čas od čas zopakovat.

Do cvičení nikdy nezapojujeme břišní nebo hýžďové svaly. Takové cvičení je k ničemu a nemá ten správný efekt. Pozitivní účinky cvičení by se měly projevit už po 3-4 týdnech. Ve cvičené je ale dobré pokračovat i poté, alespoň 1x denně. Výhodou je, že můžete cvičit prakticky kdekoli. Třeba v autobuse nebo v kanceláři. Cvičení je velmi diskrétní a nikdo určitě nic nepozná.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *