Thajská masáž

Thajské masáže pod drobnohledem: Jaké jsou jejich hlavní přednosti?

Cítíte se často unavení, případně vás bolí některá část těla? Pak byste si měli dopřát nejen tolik potřebný relax v podobě spánku. Vaše tělo touží po pořádné masáži. Není nutné ihned řešit masáže klasické, které jsou sice mnohdy výborné, ale určitě nejsou pro každého. Možná jste už masérský salón navštívili a žádná hitparáda to nebyla. Z toho důvodu se vyplatí vsadit na masáže thajské. Jaké vlastně tyto masáže jsou? V čem tkví jejich přednosti a jak pomáhají? To všechno vám prozradíme v tomto článku.

Co je vlastně thajská masáž?

Jedná se o tradiční druh masáže vyvinutý právě v Thajsku. Konkrétně jsou tyto masáže hodně ovlivněné tradiční indickou a čínskou medicínou. Vliv má samozřejmě i prostředí jihovýchodní Asie. V Thajsku má tato masáž speciální název nuat phaen thai. V současné době se lze setkat s několika typy thajských masáží. Mezi nejznámější patří tradiční thajská masáž označovaná jako nuad. Toto umění má hlubokou tradici. Důležité jsou při ní především čáry, na kterých se nachází akupresurní body. Ovlivnění těchto čar zajistí konec blokády konkrétních míst v těle. Energie tak bude moci volně procházet. Jinak existuje také královská thajská masáž vyznačující se ještě duchovním rozměrem. Poskytována je výhradně členům královské rodiny a urozeným lidem.

Precizní znalost lidského těla

Thajská masáž je maximálně propracovaná a vyžaduje komplexní znalosti lidského těla. Masírující člověk musí přesně vědět, kde jsou jaké kosti, šlachy, vazy a svalstvo. Umí dokonale ulevit od bolesti, a to jak aktuální, tak i chronické. Velmi jemným způsobem se snižuje také míra stresu, jemuž jsme každým dnem vystaveni.

Co se děje při thajské masáži?

Technika při thajské masáží je zcela specifická. Protlačují se různé body a také se tělo hodně prohýbá. Masér či masérka se snaží uvolnit takzvanou meridiánu, tedy zablokovanou dráhu. Používá k tomu kolena, paty, palce, předloktí nebo dlaně.

Jak dlouho by měla thajská masáž trvat?

Jestliže má být thajská masáž kvalitní, respektive mít maximální účinky, musí trvat zhruba 2 hodiny. Za jakési minimum je považováno trvání po dobu 1 hodiny. Mnohdy se těmto masážím také říká jóga pro líné lidi.

V čem pomáhá thajská masáž

Ať už tradiční thajská nebo olejová masáž dokáže pomoct proti mnohým neduhům. Pomáhá především:

–          při odstranění svalových křečí,

–          při zbavení se pocitu únavy,

–          ke stimulaci krevního oběhu,

–          k uvolnění svalstva,

–          k větší psychické pohodě.

Kde si dopřát originální thajskou masáž?

Uvažujete o tomto typu masáže? Pak určitě vsaďte na služby profesionálů. Naším tipem je společnost LANNA K. Jedná se o společnost nabízející tradiční thajské masáže realizované právě zkušenými thajskými masérkami. Na internetu si stačí zadat masáže Praha a najdete právě web této známé firmy. Mají celkem tři pobočky, a to dvě v Praze na Vinohradech a jednu v Palmovce.

Zdroj náhledového obrázku: lannak.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *