Kdy se začít starat o srdce?

Puls

Věděli jste, že až 36 % českých mužů a žen ve věku 20-30 let nedbá na vedlejší účinky, které mohou negativně ovlivnit pohodu srdce? Ve skutečnosti 33 % souhlasí s tím, že by si po čtyřicítce měli dávat pozor na své srdce. „Čím dřív, tím líp“ – to je obvykle vtipný výrok, který by si měl vzít k srdci každý, bez ohledu na věk. Běžné kontroly srdce mohou předejít řadě kardiovaskulárních onemocnění.

Mnoho lidí souhlasí s tím, že by se o srdce mělo pečovat po 30. roce života, zatímco další si myslí, že po 40. roce života je to nezbytné. V každém případě se můžeme shodnout, že kardiovaskulární onemocnění může postihnout každého, a je důležitá včasná lokalizace. Právě včasné odhalení odchylek krevního tlaku od normy může jednotlivce zajistit před skutečnými následky.

Jak správně pečovat o své srdce?

Vše, co děláme, má na něj vliv – od stravování a způsobu života až po stav kardiovaskulárního systému, který lze monitorovat. Tlak tepny by se měl měřit co nejpravidelněji, minimálně jednou za šest měsíců. Domácí měření krevního tlaku je nevyhnutelný pro jedince analyzované s hypertenzí (vysoký krevní tlak) nebo jinou kardiovaskulární nemocí. Kromě toho je však životně důležité pro prevenci – obvyklá kontrola vám poskytne přehled o vašem zdravotním stavu. Vysoký krevní tlak je běžný i mezi mladými lidmi: ovlivňuje 1 z 8 dospělých ve věku 20 až 40 let.

EKG test – elektrokardiografie

Prvním krokem k dosažení dobré kondice srdce je znalost jeho stavu. Komplexní screening pomocí EKG vyšetření je obzvláště důležitý. Tuto funkci – kromě mnoha dalších, které nabízejí asistenční monitoring pro dobrý zdravotní stav – lze nalézt například v chytrých hodinkách Huawei GT 3 Professional, které mohou odhalit i případná rizika.

Ve zdravém těle…

Není třeba dodávat, že je mnohem jednodušší se nemoci vyhnout než ji léčit. Tímto způsobem bychom si měli dát pozor na zdravý způsob života. Pomoci může i konzumace určitých potravin. Měli bychom však být opatrní v rámci množství. Například červené víno může být zdrojem látek zabraňujících rakovině, které snižují zhoršování stavu v těle, ale podle dietologů bychom si měli dát sklenku vína maximálně dvakrát týdně.

Měření tlaku
Zdroj: Pixabay

Na druhou stranu existují potraviny, u kterých se ukázalo, že pomáhají srdci pracovat lépe, jako je čokoláda, jenže mléčná čokoláda disponuje vysokým obsahem cukru. Na druhou stranu, tmavá čokoláda může mít na srdce pozitivní vliv. Skutečnost je taková, že její přiměřený příjem může pomoci snížit krevní tlak, záněty a hladinu cholesterolu.

3 jednoduché věci, které budete moci udělat pro zdraví svého srdce

Pravidelné procházky

Dospělí by měli cvičit alespoň 30 minut denně. Je jedno, jestli si dáte krátkou procházku nebo jógu. Důležité je, abyste se hýbali.

Kvalitní spánek

Ke kvalitnímu způsobu života bezpochyby patří ideální množství odpočinku – klíčové informace o svém odpočinku jsou: jeho fázích, doba usínání nebo probouzení.

Pravidelné měření tlaku

Jak už je psáno výše, pravidelné měření vás může včas zachránit a varovat.

Zdroje info: zprávy.tiscali.cz, novinky.cz

Náhledové foto: Pixabay