Moře

Kde posílit zdraví a imunitu? U podzimního moře

Pro někoho špatný nápad, pro jiného možnost úniku ze sevřeného Česka koronavirem. Cesty k moři jsou totiž možné i v současné době, kdy panuje takřka úplná izolace a nejsou otevřené ani obchody. V zahraničí je totiž situace dosti odlišná a pobřeží jsou liduprázdná, proto vám hrozí mnohem menší riziko nákazy než v městské dopravě v tuzemsku. A kam lze vyjet bez nutnosti testu na přítomnost koronaviru nebo karantény při návratu? S cestovními kancelářemi lze cestovat na Djerbu, Kanárské ostrovy, ale také do Dominikánské republiky.

Ostrovní Djerba láká na koupání

Kdo nepotřebuje ke koupání teploty převyšující 30 °C, ale postačí mu příjemných 25 °C, může vyrazit na tuniskou Djerbu, kam se létá z Prahy přímými lety. Během několika málo hodin se tak můžete procházet po liduprázdných plážích a užívat si komfortu 5hvězdičkových hotelů. A věřte, stojí to za to, protože ceny dosahují historických minim, zatímco ochota tuniské obsluhy a místních masérů ještě nikdy nebyla tak vysoká. Stejně jako při jiných cestách do zahraničí si samozřejmě smluvte balíček cestovní pojištění a covid, který řeší potíže spojené s koronavirem při dovolené v zahraničí.

Moře

Zdroj obrázku: ergo.cz

Kanárské ostrovy jsou jistota

Ostrovy jara jsou jistotou nejen co se týče počasí, ale Kanáry jsou pověstné také výbornou kvalitou služeb. Také na ostrovy dopadla koronakrize, proto jsou ceny ubytování, jídla a dalších služeb na historicky nejnižší úrovni, proto toho využijte. Na turisty opuštěných ostrovech se koronavirem nenakazíte, ba naopak posílíte imunitu díky příjemným slunečním paprskům. Navíc můžete objevovat ostrovy způsobem, který nemá obdoby.

Za exotikou? Proč ne!

Tuzemské cestovní kanceláře nabízejí v současné době také exotické destinace, kam lze letět bez potřeby testu na koronavirus nebo karantény při návratu. I tak si ale nezapomeňte sjednat kvalitní pojištění do zahraničí, bez toho se nevydávejte na žádné cesty. V současné době se na zimní měsíce objevují v nabídce Dominikánská republika, ostrov Mauricius nebo Omán. Právě oblíbená Dominikána je možností si užít doslova letních teplot a pravého koupání, obdobně jako u jiných destinací za ceny, které nepamatuje cestovní ruch dlouhá léta.

Zdroj náhledového obrázku: ergo.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *