Vejce

Jídla, která zasytí, ale nepřiberete

Určitě to znáte, a pokud zrovna držíte dietu, tak zvláště – potřebujete jídlo, které zasytí, avšak patří do zdravé strany, není příliš tučné a neuškodí vašemu zdravému stylu. Přinášíme seznam tří nejlepších potravin a jídel. Uděláte si je a zaručeně vás zasytí. Navíc jde o potraviny chutné.

Ovesné vločky

První volbou budou určitě ovesné vločky. Evergreen všech, kteří jí zdravě. Navíc jsou chutné, a hlavně nasytí tak, že je nezřídka kdy volí i lidé, kteří si na zdravé potraviny nepotrpí. Můžete si z nich po ránu udělat kaši nebo je přimíchejte do vašeho müsli. Zaženete tím určitě hlad a vydržíte až do oběda. Jeden experiment odhalil zajímavá fakta. Lidé, co jedli pravidelně ovesné vločky vydrželi déle bez jídla, byli méně hladoví, a hlavně na oběd toho snědli až o třetinu méně. Tato potraviny tak může pomoci všem hubnoucím osobám. Ovesné vločky totiž v sobě mají mnoho vlákniny a také vstřebávají hodně vody díky své viskózní textuře.

Špenát

Tato listová zelenina je určitě velmi odstupná. Jde o nejlépe dostupnou „superpotravinu“ a má na naše tělo velký vliv. Zpomaluje totiž metabolismus díky ovlivňování hladiny leptinu. Za to mohou thylakoidy obsažené ve špenátu. Studie porovnávala skupinu dospělých lidí. Půlce dali výtažek ze špenátu, ostatní dostali jen placebo. První skupina, tedy skupina, která dostala špenát, byla v průměru až o dvě hodiny déle sytá, respektive prožívala pocit sytosti.

Vajíčka

No a v našem výčtu nesmí chybět vajíčka. Jde o velmi populární surovinu a určitě je snídáte někdy i právě vy. Jsou výborným zdrojem proteinů a hladový žaludek vám bude vděčný. Výborně jej totiž nasytí. I vajíčka mají podobné vlastnosti, jako výše zmíněné suroviny. Lidé, kteří je konzumují se cítí déle syti a nehoní je mlsná během dopoledne před obědem. Déle také vydrží, než potřebují obědvat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *