Zdravé hubnutí

BMI kalkulačky online vám spočítají ideální váhu.

Nejlepší a nejobjektivnější cesta, jak zjisti, je-li vaše váha ideální, popřípadě, kolik byste měli vážit, je spočítání si svého BMI indexu. K tomu vám pomohou online BMI kalkulačky. Tyto kalkulačky vám spočítají ideální váhu. I tato metoda má však své mouchy. Není úplně přesná. Nezohledňuje totiž váš věk a podíl tuku a svalů ve vaší celkové váze. S tím vám zase pomůže ABSI index.

Jak BMI index pracuje?

Do této kalkulačky, která analyzuje váš BMI, ABSI indexy a obvod pasu, zadáváte váš věk, váhu a výšku, poté také obvod pasu. Výpočet se tak skládá z těchto hodnot. A co nám BMI vlastně říká? Pokud je hodnota:

a)       méně než 18, 5 jde o podváhu,

b)      hodnoty od 18, 5 do 24,9 odpovídají normální váze,

c)       25 až 29,9 znamená nadváha a

d)      30 a více je známka obezity.

Obvod pasu

V této kalkulačce vám také vyhodnotí obvod vašeho pasu. Pokud tedy zadáte váš pas, s ohlédnutím k dalším hodnotám, vám sdělí vaše zdravotní riziko. Pokud mají ženy obvod do 80 cm, nemají žádné zdravotní riziko. Od 81 do 85 cm již značí zvýšené zdravotní riziko a to, co je nad 85 cm je již nebezpečné. Takový obvod je totiž spojen s rizikem vysokým. U mužů pak hodnoty do 94 neznamenají žádné riziko. To nastává až v rozmezí od 95 do 102 cm (zvýšené riziko)  a nad 102 cm (vysoké riziko).

ABSI index

Posledním vypočteným indexem je pak ABSI index. Ten se váže také na věk osoby. Doslova jde o index tvaru těla. Počítá se tedy z výšky a hmotnosti ale také s ohledem na obvod pasu. Hodnoty v tabulce udávají průměrné riziko úmrtí na nemoci spojené s obezitou. Při nižších hodnotách ABSI riziko klesá, při vyšších stoupá. Vzorec výpočtu tohoto indexu spočívá v násobení obvodu pasu krát součin BMI indexu a druhé odmocniny výšky. Pokud tedy máte zájem, určitě si spočtěte vaše indexy na výše zmíněné adrese.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *