plnezdravi.cz_wellness-vision_cz_nahledovy

Domácí wellness – relaxujte a pečujte o své zdraví

Pokud jste si dosud wellness užívali jen poté, co jste si vybrali nějaký wellness víkendový pobyt na slevovém portálu, a přitom byste měli rádi svůj vlastní relaxační ráj doma – zbystřete. Domácí wellness má totiž dvě obrovské výhody: můžete ho využívat kdykoli a máte úplné soukromí. A nepotřebujete ani extra velký prostor. Prozradíme vám, jak na to.

Domácí wellness i pro malé prostory

První, co vás napadne, když začnete uvažovat o umístění wellness prvků jako je například domácí sauna nebo vířivka, bude koupelna. Bingo! Opravdu, nemusíte mít koupelnu přes půl bytu, abyste v ní mohli mít domácí wellness.

Saunu nebo infrasaunu?

Domácí sauna se vejde pohodlně i do malé koupelny – stačí jí půdorys 110 x 110 cm a výška stropu 200 cm (vyšší strop se v sauně stejně nedělá, aby „neutíkal“ teplý vzduch).  Taková finská sauna je vhodná pro 1 osobu, ale pokud máte prostor o něco větší, roste i počet osob, které si budou moci vaši domácí saunu užívat společně.

plnezdravi.cz_wellness-vision_cz_01

Zdroj obrázku: wellness-vision.cz

Nemáte-li v lásce vysoké teploty během saunování, doporučíme vám infrasaunu. Ta využívá k ohřevu infrapaprsky a teploty uvnitř kabiny se pohybují kolem 40–70 °C. Domácí infrasauna se nejčastěji navrhuje pro 1 až 2 sedící osoby a zabírá tak méně prostoru než finské sauny.

A jestliže o infrasauně budete uvažovat, dáme vám jednu důležitou radu: vybírejte jen ty nejkvalitnější infrazářiče, například Vitae; v tomto směru nešetřete. Jinak získáte obyčejnou prohřívárnu a o nějakých léčivých účincích infrasauny si budete moci jen nechat zdát.

plnezdravi.cz_wellness-vision_cz_02

Zdroj obrázku: wellness-vision.cz

Nezapomeňte na ochlazovnu

Saunování bez ochlazení je jako šampaňské bez bublinek. Nemá smysl, nefunguje. I v rámci malé koupelny pro vás máme řešení, jak domácí ochlazovnu efektivně řešit.

Skvělé zkušenosti máme s ochlazovacími sprchami, někdy se také nazývají atraktivní sprchy. Na výběr máte několik typů a způsobů, jak řešit shora padající vodu: intenzivní proud, lehké mrholení nebo mlžný opar. Pro větší luxus a zážitek lze doplnit sprchu různými LED barevnými scénami.

Překvapivě dobře vypadá a ještě lépe funguje tradiční ochlazovací vědro. Je to nejtradičnější způsob ochlazování, který je prověřený staletími. Dostupný a nenáročný na údržbu a prostor.

plnezdravi.cz_wellness-vision_cz_03

Zdroj obrázku: wellness-vision.cz

Domácí vířivka – dokonalá relaxace v bublinkách

Výběr kvalitní domácí vířivky není úplně jednoduchý. Dejte si pozor na levné vířivky, které mají krátkou životnost, bývají vyrobené z nekvalitního akrylátu, takže po čase mění barvu, a mají problémy se servisem i náhradními díly.

Vybírejte osvědčené výrobce, zde jednoznačně upřednostněte evropskou kvalitu – výborné zkušenosti máme s německou značkou Riviera Pool, která vyrábí luxusní domácí vířivky, a to jak venkovní tak pro vnitřní použití. Ve střední cenové hladině se prosazuje španělský výrobce AquaviaSpa.

Domácí vířivka bývá klenotem každého domácího wellness. Pokud si nevíte rady s výběrem a nechcete naletět, přečtěte si našeho rádce výběru vířivky.

plnezdravi.cz_wellness-vision_cz_04

Zdroj obrázku: wellness-vision.cz

Nechte si poradit. Nezávazně!

Domácí wellness vám dnes nabídne kdekdo. Ale v ČR je jen několik dodavatelů, kteří mají více než 15 let zkušeností s návrhy a realizací wellness. Spočítali byste je na prstech jedné ruky. Vyzkoušejte si nás – pomůžeme vám realizovat váš sen o nejkrásnějším domácím wellness. Napište nám, nebo se za námi zastavte v našem WellnessShowroomu v Praze Uhříněvsi.

www.wellness-vision.cz

Zdroj náhledového obrázku: wellness-vision.cz

Sdílet

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *