Jedlá soda a citron: Zázračný nápoj máme každý na dosah

Citron

Jedlá soda je velmi všestranným pomocníkem, který se vyplatí mít v domácnosti. Také citron je možné použít nejenom v kuchyni. Spojení dvou těchto účinných prostředků může přinést ale také zdravotní přínosy pro toho, kdo to bude pít. Jedná se o poměrně levný nápoj, který můžete pít každý den. Proč byste to ale měli dělat?

Jedlá soda

Nejenže ji využijete při pečení jako kypřidlo, poslouží také jako první pomoc při pálení žáhy. Využít ji můžete také při úklidu, protože si spolehlivě poradí s mnohými nečistotami, na které jsou i komerční prostředky krátké. Je velmi levná, takže komerční prostředky strčí do kapsy nejenom svými účinky, ale také finanční úsporou.

Jedlá soda s citronem

Foto: Pixabay

Citron

I citron je možné použít při čištění a také jako neutralizátor zápachu. Vložte jej rozpůlený do lednice a zbavíte se nepříjemných pachů. V citronu je obsaženo velké množství vitamínu C, který využijeme zejména v obdobích, která jsou označována jako „chřipková“. Spolehlivě podpoří vaši imunitu. Kromě toho posiluje nehty, vlasy a pokožku, zvyšuje výkonnost, urychluje metabolismus bílkovin a mnohé další.

Spojení jedlé sody a citronu

Polovinu citronu vymačkejte do sklenice a zalijte vodou (může být i perlivá). Přidejte lžičku jedlé sody, promíchejte, aby se vše spojilo. Vypijte ráno na lačný žaludek. Pokud zapomenete ráno, můžete si jej dopřát i později, ale pamatujte si, že nejsilnější je právě nalačno. A proč jej vůbec pít? Působí proti překyselování organismu. Pokud trpíte překyseleným žaludkem, jste unavení, cítíte tlak v žaludku a objevit se mohou i střevní potíže. Soda s citronem vyvažují hladinu pH v těle.

Zásadité prostředí

Jedlá soda a citron vytváří zásadité prostředí v těle, které je spojováno s nižším rizikem některých chorob. Bránit se tak můžete proti tak závažným onemocněním, jako je zhoubný nádor. Léčba s pomocí jedlé sody a citronu se samozřejmě nemůže rovnat léčbě, kterou vám stanoví lékař. Pravdou ale je, že v kyselém prostředí se rakovinné buňky cítí lépe. Proto může pravidelná konzumace zásaditého nápoje vést k narušení jejich činností.

Zdroje info:

https://www.ireceptar.cz/zdravi/jedla-soda-citron-zdravi-30000109.html

https://www.ireceptar.cz/zdravi/jedla-soda-citron-rakovina-prevence-20210501.html

https://www.academia.edu/12094539/USE_OF_SOFTENING_TECHNOLOGIES_BASED_ON_THE_LIME_SODA_PROCESS

Foto: Pixabay