Rady, jak zlepšit psychiku během dlouhé zimy

Dlouhá zima může být občas těžká. Nízké teploty, méně světla a mnohem méně času stráveného na čerstvém vzduchu mohou vést k poklesu nálady a depresi. V těchto dnech je důležité aktivně pracovat na zlepšení nálady a získání opětovné radosti ze života. Pokud se cítíte znudění, frustrovaní a unavení, zde je několik tipů, jak zlepšit psychiku během dlouhé zimy.

Dělejte aktivity, jaké máte rádi

Prvním krokem je zapojit se do aktivit, které jsou pro vás přínosné a dělají vám radost. Vyhraďte si čas na to, abyste se věnovali aktivitám, které milujete a utíkali tak od negativního myšlení. To může zahrnovat čtení knih, hraní her nebo malování. Nezapomeňte také vyjít ven, ideálně až bude trochu hezké počasí, abyste si načerpali čerstvého vzduchu.

Podpora lidí je velmi důležitá

V rámci druhého bodu je dobré vyhledat podporu od lidí, které milujete nebo si jich vážíte. Strávit čas s přáteli a rodinou může být skvělý způsob, jak získat útěchu a zlepšit své psychické zdraví. Zkuste ale témata konverzace stočit na něco příjemného, protože neustálým stěžováním si na to, že zima je dlouhá a máte špatnou náladu, problém ještě prohloubíte a vlastně se nikam nedostanete.

Aktivně pracujte na své relaxaci a uvolnění

Dále se zkuste naučit nejrůznější techniky relaxace a uvolňování, kam patří například meditace, vědomé dýchání a podobně. Díky technikám relaxace a uvolňování se můžete podle studií vyrovnat se stresem a úzkostí, které mohou být během zimy zvláště silné. Důležité je pravidelné opakování, ale i neustálé zlepšování díky studii těchto technik. Zároveň sami pozorujte také to, co vám dělá dobře.

Foto: Unsplash

Přivolávejte pozitivní myšlenky

Posledním krokem je najít způsob, jak se více věnovat pozitivnímu myšlení. Výzkumy jasně ukazují, že pozitivní myšlené může vést ke zmírnění stresu, což přináší úlevu i během dlouhé a náročné zimy. Pomoci mohou nejrůznější techniky vděčnosti, kdy si ráno nebo večer vypíchnete pár bodů, za které jste vděční.

Zdroj: https://rightasrain.uwmedicine.org/mind/mental-health/winter-mood-boost a https://www.mdanderson.org/publications/focused-on-health/fight-winter-depression.h10-1589046.html

Náhledové foto: Unsplash