Konec rýmy

Jak vyzrát na nespavost?

Pokud míváte problémy s usínáním, určitě rozumíte problému, kdy hodiny a hodiny nezavřete oči. Jak však na tento neduh vyzrát? Na to jsme se podívali v tomto článku. Máme pro vás tipy, jak skoncovat s nespavostí a zlepšit si usínání.

Káva a alkohol

Jednou z příčin může být konzumace kofeinu. V energetických nápojích nebo v kávě. Buď jí můžete pít až příliš moc, nebo jen ve špatnou denní dobu. Pokud tedy máte problémy se spaním a usínáním, určitě vynechejte kávu nebo energetický nápoj v pozdním odpoledni, tedy asi po páté hodině. Stejné účinky bude mít vynechání nikotinu. Alkohol má podobné účinky – na spánku nepřidá. I když se někdy může zdát, že po konzumaci alkoholu relaxujete a dobře usínáte, kvalita spánku je velmi špatná. Snižuje se podíl REM fáze, tedy té, která nás nejvíc posiluje.

Těžká jídla, ale i hlad

Mnoho vám před spaním ani nepřidá, pokud se přejíte nebo naopak jdete spát s nepříjemným hladovým pocitem. Večerní jídlo by mělo být lehčí, ale zároveň musí nasytit. Žádoucí jsou tak například sacharidy, které jsou nutričně bohaté. Mnoho lidí se jich ve večerních hodinách obává, avšak s vašim spánkem vám to pomůže. Vždy však musíme také hledět na kvalitu takových sacharidů.

Vana vám pomůže

Pokud všelijaké rady nepomáhají, zkuste teplou vanu nebo sprchu. Tělo s v takovém případě uvolní a usínání bude lehčí. Zvýšení tělesné teploty totiž má za následek snížení metabolické činnosti těla. Tělo se tedy stává malátnějším a jste takzvaně „příjemně unavení“. Svou koupel můžete ještě vylepšit například levandulí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *