Jak se zbavit tuku na břiše jednou provždy – pomohou efektivní cviky i optimalizace jídelníčku

Velké břicho

Jak se zbavit tuku na břiše jednou provždy – pomohou efektivní cviky. Štíhlé břicho je symbolem zdravého životního stylu. Málokdo ho ale má. Většina lidí se potýká tu s většími, tu s menšími tukovými zásobami.. Propracovat se k tukové pneumatice na břiše není zase tak složité. Stačí hodně jíst, málo se hýbat a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Jenže zbavit se jí, to už je mnohem náročnější.

Kdo by nechtěl mít štíhlý pas a pekáč buchet na břiše? K tomuto cíli se ale dopracuje jen zlomek lidí. Většinou jsou to ti, co pravidelně cvičí a žijí zdravě. Ten zbytek se pak potýká s nemizejícími tukovými zásobami, jež na břiše vytvářejí nevzhledné faldy. Zbavit se jich je pro ně obtížné možná i proto, že nevědí, jak na to.

Propracujte se ke štíhlosti

Štíhlá postava je symbolem zdravého životního stylu. Získat ji stojí některé lidi hodně velké úsilí. Ale co by pro to neudělali, zvláště podlehnou-li tlaku společnosti na věčné mládí, krásu a štíhlost. Jestliže mezi ně nepatříte a vaše břicho je zahaleno tukovým polštářem, pak možná nastal čas na změnu. Bude vás stát asi čtyři týdny vašeho času, který investujete do sebe a do lepší postavy.

Foto: Pixabay

Co byste měli dělat, abyste se dočkali plochého břicha

Základem pro získání plochého břicha je cvičení, kterému se budete pravidelně věnovat. Které cviky máte cvičit, si vysvětlíme později. Součástí vašeho nového životního stylu bude také chůze, běh nebo jogging, a to nejlépe každý den alespoň 30 až 60 minut.

Měli byste omezit konzumaci chleba, těstovin a potravin s vysokým obsahem cukrů a tuků. Do jídelníčku je třeba zařadit hodně zeleniny, ovoce a drůbežího masa. Dopřát si můžete mléčné výrobky, vejce a ořechy. Když toto dodržíte čtyři týdny, výsledkem by mělo být plošší břicho.

Zacvičte si sérii cviků na posílení břicha

  • 1. cvik: Lehněte si na záda na gymnastickou podložku, dlaně dejte dolů. Nyní zvedněte nohy do pravého úhlu a pokuste se odlepit boky od podložky. Vydržte v pozici dvě sekundy, nohy vraťte do původní polohy a cvik zopakujte.
  • 2. cvik: Lehnete si na záda na podložku, ruce jsou podél těla. Z podložky zvednete současně hlavu a jednu nohu do pravého úhlu. Pak nohy vyměníte.
  • 3. cvik: Jak se cvičí prkno, určitě víte. Takže se postavte do výchozí pozice prkna s tím, že se nebudete opírat o lokty, ale natažené ruce. Pak zvednete pravou ruku a levou nohu, načež strany vyměníte. Postupně měňte ruce a nohy po dobu 1 minuty.
  • 4. cvik: Opět budete v pozici prkna s nataženýma rukama opírajícími se o podložku. Zvednete pravou nohu a budete se snažit ji dát k levému lokti. Pak strany vyměníte.

Zdroj: https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/hubnuti-jidelnicek-dieta-bricho-cviceni.A200421_223657_zdravi_drdv, https://fitnessdk.cz/blog/clanek/zhubni-bricho-jednou-provzdy, https://www.ketofit.cz/jak-zhubnout-bricho

Náhledové foto: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.