Jak přidat cvičení – vyzkoušejte základní cviky v krátkých trénincích

S podzimem a blížící se zimou je naprosto přirozené, že pohybu venku na čerstvém vzduchu ubývá. Dokonce mnohdy upadá i motivace pro cvičení v posilovně. Snadno se tak můžete přistihnout, že celé dny trávíte zachumlaní pod dekou a sledujete televizi, protože se vám prostě nic nechce. Z lenosti však může plynout pocit větší únavy. Tak na to zkuste jít jinak a udělejte si během dne čas alespoň pár minut na několik jednoduchých základních cviků, díky kterým se protáhnete a rozproudíte krev v žilách.

Krátké pětiminutové tréninky

Že musí cvičení trvat alespoň 30 minut, aby bylo účinné? To je sice do určité míry pravda, ale z dlouhodobého hlediska je lepší vsadit na více kratších tréninků, než si dát jednou za týden do těla na delší dobu. Dobrou zprávou je, že pět minut během dne si najde snad naprosto každý. Ať už se jedná o chvíli kolem snídaně, pauzu v práci nebo pár minut večer před večeří. Krátké protažení a několik základních cviků.

Jaké základní cviky zařadit?

Pro rychlé cvičení není potřeba vymýšlet žádné složité sestavy a kombinace. Ideálním cvikem jsou například dřepy. Ty se dají provádět skoro kdekoliv a při správné technice procvičíte víceméně celé tělo. Hlavní zaměření je však na velké svaly na nohou a v hýžďové oblasti, což je skvělé pro formování postavy i lepší zpracování tuků. Podobně komplexním cvikem jsou také výpady dopředu, dozadu nebo do stran. Zde si hlídejte hlavně polohu kolena, aby bylo maximálně do pravého úhlu.

Foto: Pixabay

Nezapomeňte na horní polovinu těla

Dřepy, výpady a další cviky ve stoje jsou zaměřené především na posílení spodní poloviny těla. Pokud však chcete eliminovat bolesti zad a zlepšit držení těla, nesmíte zapomínat ani na posilování středu a horní poloviny. To znamená zařadit několik dalších základních cviků. Jedná se například o obyčejné kliky, které navíc mají mnoho variant. Záleží na postavení rukou, kdy se můžete zaměřit na posilování tricepsů. Vhodné jsou také obrácené kliky, se kterými posílíte přímo tricepsy. Břicho a celkový střed těla posílíte s pomoci planku. K tomu můžete přidat i několik sedů lehů pro jednoduché procvičení břišních svalů.

Zdroj: https://www.i60.cz/clanek/detail/19018/je-lepsi-cvicit-5-minut-kazdy-den-nez-30-minut-jednou-za-tyden a http://chcemejistzdrave.cz/pohyb/cviceni-doma-staci-10-minut-denne/

Náhledové foto: Pixabay