Jak na zdravé a krásné vlasy? Vyberte ty správné vitamíny

Zdraví a kvalita vlasů je v mnoha ohledech ovlivněna dědičnými faktory. Velkou míru však má také to, jak se o vlasy staráme a zda má organismus dostatek látek pro jejich optimální růst a kondici. Jde především o nejrůznější minerální látky a vitamíny. S tím mohou pomoci vhodné doplňky stravy. Podle čeho vybrat ten správný a jak pomoci vlasům, aby byly opravdu zdravé? To se dozvíte v tomto článku.

Jaké vitamíny jsou pro zdraví vlasů důležité?

Pokud chcete mít krásné bohatě rostoucí a na první pohled zdravé vlasy, jsou nezbytnou podmínkou minerální látky. Konkrétně se jedná například o zinek. Důležité jsou i další prvky, jako je kyselina listová. Z vitamínů jde hlavně o biotin a další vitamíny skupiny B, ale i vitamín A nebo D. Aby byly vlasy přirozeně zdravé, je nutné aby byly do těla dodávány víceméně všechny tyto důležité látky v optimálním množství.

Pravidelné užívání kvalitních vitamínů na vlasy

Jakmile si vyberete kvalitní vitamíny na vlasy s optimálním složením, ještě nemáte vyhráno. Aby byl efekt užívání co možná nejlepší, je nutné brát vitamíny opravdu pravidelně na denní bázi a dodržovat doporučené dávkování. Zároveň počítejte s tím, že se výsledky projeví za pár týdnů, protože nějakou dobu trvá, než si organismus potřebné látky osvojí a jejich dostatečné množství se projeví na novém růstu vlasů.

Foto: Pixabay

Dodržujte zásady šetrné péče o vlasy

Ani užívání sebelepších vitamínů na vlasy však nepomůže v případě, kdy se k nim jinak chováte nevhodně. Aby mohly vlasy růst, být zdravé a nelámat se, musíte se k nim chovat šetrně. A to v praxi znamená omezení tepelné úpravy, fénování na nižší teploty, a podobně. Nevhodné je také kartáčování mokrých vlasů nebo příliš utažené účesy, kdy se vlasy lámou. Pokud máte dlouhou hřívu, je dobré na noc zaplétat volný cop, ať si při převalování v posteli nevytrháte zbytečně některé vlasy. A naprostým základem je také kvalitní kartáč, který vlasy jemně rozčeše, ale nebude je zbytečně vytrhávat.

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/5-tipu-pro-krasnejsi-a-lesklejsi-vlasy-11895 a https://www.doplnvitamin.cz/clanky/vitaminy-na-vlasy-jak-prospivaji-vlasum-a-jak-je-vybrat/

Náhledové foto: Pixabay