Jak odhalit drogu v nápoji? Mexická studentka má řešení

Diskotéka

Mexická studentka si vyrazila s kamarádkou na diskotéku. Kamarádka se tam seznámila s příjemným mladíkem. Dali si spolu několik drinků. Zanedlouho to vypadalo, jako by kamarádka „přebrala“. To, co nevěděla, bylo, že jí mladík vhodil do pití drogu. Nic netušíc ji vypila a stačilo by jen kousek a byla by mladíkem znásilněna. Mexická studentka Arely Salcedová se díky tomu dostala k poměrně rozšířenému problému – snaha dostat do dívky drogu, aby pak byla znásilněna.

Závažný problém, který může vzít život

Nejeden takový případ skončil dokonce smrtí. Ne všichni agresoři si zjistí, kolik přípravku by mělo být podáno na „pouhé“ omámení, a kolik už je smrtelná dávka. Také nemohou znát zdravotní stav dívky, které drogu podávají. Proto se může stát, že z agresora se stává nejenom násilník, ale také vrah. Mexičanku všechny tyto informace velice znepokojily. A to natolik, že se rozhodla najít řešení. Agresor může do pití drogu přidat jen v rámci malého okamžiku – dívka přitom nemusí ani od nápoje odejít. Proto je třeba přijít s něčím trochu jiným.

Drink
Tonik Drink

Foto: Pixabay

Řešení v podobě tyčinky

Arely Salcedová zatím ještě nemá úplně jasno, jakou by výsledný produkt měl přesnou podobu. Představuje si jej jako tyčinku s galvanickým článkem, která by byla schopna za 15 až 20 sekund odhalit, zda je v nápoji droga. Základní podoba této pomůcky již prošla testy s několika nápoji – včetně těch alkoholických. V současné době byl zkoumán pouze na sedativum xylazin, které je v Mexiku nejpoužívanější drogou. Chce se ale zaměřit na spoustu dalších omamných látek – tyčinka by měla být schopna odhalit všechny nejčastější.

Kdy začneme výrobek používat?

Výsledný produkt by se měl bez problému vlézt do kabelky. Dostupný bude asi za jeden rok a měl by být dostatečně levný, aby si jej mohly pořídit ženy po celém světě. V případě, že naměří v nápoji některou z omamných látek, tyčinka se rozsvítí (dojde k chemické reakci). Arely Salcedová v současné době hledá někoho, kdo by její projekt finančně podpořil. V Mexiku se jedná o velmi častý problém.

Zdroj: https://zena.aktualne.cz/mexicka-studentka-vymyslela-detektor-drogy-davane-nasilniky/r~76f101c2cd0911eca9b1ac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=stylebox&utm_term=position-0&utm_campaign=OverrideWoman

Foto: Pixabay