Jak letos vylepšit životní styl malými, ale efektivními změnami

Chcete žít takový život, jaký si představujete a potřebujete k tomu trochu vylepšit životní styl? Nebo je vaším předsevzetím konečně začít žít více zdravě a třeba u toho i zhubnout nějaké to kilo? V obou případech jistě oceníte praktické rady, s jejichž pomocí se nasměrujete tím správným směrem. Nejlepší na tom je, že ve výsledku jde opravdu o maličkosti, které však při každodenním opakování mohou mít velký efekt.

Přidejte k jídlu porci ovoce nebo zeleniny

Když si k obědu, večeři, ale i snídani přidáte porci ovoce či zeleniny, zůstanete déle sytí a snáze splníte doporučené množství pro doplnění dostatečného množství vitamínů do organismu. Aby bylo toto malé zlepšení co nejvíce účinné, dávejte si porci ovoce ideálně ráno. Ke zbývajícím jídlům přidejte zeleninu, která neobsahuje tolik cukrů, ale naopak je bohatá na vlákninu, vitamíny a minerály.

Využívejte každou příležitost pro ujití více kroků

Nejlepší pohyb je takový, který je pro lidské tělo přirozený. V praxi to znamená, že je potřeba využívat každou příležitost pro chůzi pěšky. A může se jednat o takové zdánlivě banální příležitosti, jako je například cesta na záchod. Vyhraďte si pár minut a při cestě na toaletu v kanceláři jděte tou delší cestou. Když to během dne uděláte několikrát, nasčítá se vám pěkná porce kroků navíc. Během této krátké procházky se protáhnete a okysličíte mozek, což může navíc pomoci v další práci za kancelářským stolem.

Foto: Pixabay

Naordinujte si každý den dvě minuty klidu

V dnešní hektickém světě je tato rada opravdu velmi potřeba. Nemusíte si vyhradit celou hodinu, ale počítá se i pár minut. V ideálním případě si vytvořte rituál ke konci dne, během kterého se alespoň na dvě minuty zastavíte a zklidníte. Snažte se soustředit na svůj dech a v hlavně udržujte pozitivní myšlenku daného dne. Uvidíte, že se vám bude mnohem lépe usínat. Duševní zdraví je totiž stejně jako to fyzické otázkou každodenní pravidelné péče, které mnohdy spočívá v drobných detailech. Tak na to zkuste myslet a pokud se ocitnete ve shonu a přistihnete se, že jste opravdu silně nervózní, zkuste se na chvíli zastavit a zamyslet se.

Zdroj: https://www.oxygenmag.com/life/healthy-living-for-women/how-to-set-an-approach-oriented-goal-this-year/

Náhledové foto: Pixabay