Hubnutí se vám nedaří? Možná děláte tyto chyby

dieta

Shazování kil navíc je dlouhodobý proces, to vám řekne každý odborník. Když se pro změnu životního stylu rozhodnete, je ze začátku velmi těžké vytrvat. Zvlášť, když po prvních pár měsících zjistíte, že se nepohnula ani váha, ani centimetry. Ale nevzdávejte to! Možná jen děláte některou z těchto chyb.

Zanedbáváte spánek

I když tomu někteří nemusí věřit, spánek má při hubnutí velmi důležitou funkci. Pomáhá k regeneraci svalů a podporuje metabolické funkce. Již několik vědeckých studií prokázalo, že lidé, kteří spí 6 a méně hodin mají problémy s nakládáním s bílkovinami a své hubnutí si tak sami brzdí.

spánekSpánek: foto Pixabay

Žere vás stres

Jedním ze sabotérů snižování váhy je i stres. Tomu se bohužel nevyhneme, zvlášť při zaměstnání na plný úvazek a péči o rodinu a domácnost. Pokud nejste zrovna člověk, který relaxuje sportem a cvičením, zkuste si osvojit základní meditační techniky. Je-li to možné, vyhraďte si jedno odpoledne v týdnu pro sebe a pořádně se zrelaxujte dle libosti.

Špatně sestavená dieta

Nevhodný jídelníček brzdí hubnutí nejčastěji. Schválně si několik dnů kontrolujte, kolik zhruba jíte bílkovin, sacharidů a tuků. Právě nadbytek sacharidů bývá kamenem úrazu. Nenechte se mýlit, sacharidy jsou pro správné fungování těla nepostradatelné a rozhodně vám neradím je vypouštět z jídelníčku úplně. Stačí jen vyměnit bílé pečivo za celozrnné nebo žitné, vypustit sladké nápoje nebo přestat sladit kávu. Počítejte se mnou: když vypijete denně dvě kávy a do každé dáte jednu kostku cukru (5 g), spořádáte za 30 dní neuvěřitelných 300 gramů cukru navíc. Podobné přepočty můžete použít i u slazených nápojů, tam budou čísla ještě zajímavější.

hubnutíHubnutí: foto Pixabay

Přetěžujete se

Pohyb je pro správné hubnutí určitě důležitý, ale i zde záleží na množství. Trávit denně dvě hodiny posilováním vaše výsledky neurychlí, spíše naopak. Budete hůře regenerovat a cvičení vás velice brzy přestane bavit. Naordinujte si proto fyzickou aktivitu podle svých potřeb. Lidé se sedavým zaměstnáním budou určitě potřebovat pohybu více než ti, jenž mají fyzicky náročnou práci. Posilování 3x týdně je tedy zlatá střední cesta. Když ještě přidáte 2x týdně kardio cvičení, výsledky se stoprocentně dostaví.

Zdroj: https://chci-zhubnout.eu/2020-proc-mi-nejde-zhubnout-7-nejcastejsich-duvodu-proc-se-hubnuti-nedari/

Dieta: Náhledové foto Pixabay

Starat se o své zdraví je základ a udržet si jej je dlouhodobý proces. Ráda se s vámi podělím o své zkušenosti a zajímavosti z tohoto odvětví.