Mletá káva

Kávový peeling na obličej: využijete kávovou sedlinu a přitom docílíte krásnější pokožky!

Káva je úžasným způsobem, jak začít den. Sedlinu z ní poté můžete využít ke zkrášlení. Káva působí jako přirozený abrazivní prvek v peelingu, který si můžete doma vytvořit sami. Obsahuje kofein, který najdete ve spoustě produktů proti vráskám. Pomůže vám od tmavých kruhů pod očima a díky antioxidantům dodá vaší pokožce zdraví a pružnost. Pokožka bude odolnější před UV zářením. A v neposlední řadě vám peeling prokrví pokožku a zbaví vás odumřelých kožních buněk. Výsledkem bude zářivá a zdravá pokožka.

Na suchou pokožku

Na přípravu peelingu pro suchou pokožku budete potřebovat pouze dvě ingredience: kávu a bílý jogurt. Smíchejte ¼ lžičky kávy a 1 lžíci jogurtu. Tuto směs vmasírujte do obličeje a poté nechte 5 minut působit. Omyjte a jemně obličej osušte. Náklady na výrobu tohoto peelingu jsou oproti těm komerčním minimální.

Káva

Foto: Pixabay

Na mastnou pokožku

Pokud vás naopak trápí mastná pokožka, budete potřebovat trochu jiné ingredience. 1 lžíci kávy s 1 lžící bentonitu (kosmetický přípravek běžně dostupný) dobře promíchejte a vmíchejte tolik kokosového oleje, aby vznikla pasta. Tu si vmasírujte do obličeje a nechte 15 minut působit. Poté smyjte.

Na tmavé kruhy pod očima

Tmavé kruhy můžete odstranit tak, že použijete masku připravenou smícháním ½ lžičky kávy a ½ lžičky kokosového cukru a 1 lžíce olivového oleje. Vmasírujte do obličeje a po pěti minutách omyjte.

Proti stárnutí

Smíchejte půl lžíce kávy a půl lžíce kakaového prášku s medem a trochou kokosového mléka. Vmasírujte do obličeje a nechte působit 15 až 20 minut. Poté omyjte teplou vodou.

Pro zářivou pokožku

Tento peeling získáte smíchání 2 lžic kávy, 1 lžičky krystalového cukru a 1 lžičku olivového oleje. Naneste na obličej a masírujte. Pokud všechno nespotřebujete ihned, můžete peeling skladovat po dobu až jednoho měsíce. Můžete jej použít také na celé tělo.

Pro hydrataci a zklidnění pokožky

Hydratace pokožky je důležitá pro její krásný a zdravý vzhled. Smíchejte 2 lžíce kávy, 3 lžíce bílého jogurtu (popřípadě plnotučného mléka), 1 lžíci medu a 2 lžíce kakaa. Naneste na obličej nebo tělo, vmasírujte a nechte působit 10 minut. Poté opláchněte.

Pro krásnou pokožku

Všichni víme, že aloe vera je pro pokožku celého našeho těla naprosto úžasnou rostlinou. Tento peeling tedy lze použít nejen na obličej, ale také na celé tělo. Stačí, když smícháte ¼ šálku kávy (kávové sedliny) a 3 lžíce aloe vera gelu. Tuto směs vmasírujte do pokožky a nechte 10 minut působit (v případě použití na těle můžete lehce masírovat po celou dobu). Poté smyjte.

Zdroj: https://www.urbancompany.com/blog/beauty/coffee-scrub-for-face-with-benefits/

Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *